Ders Notları

Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz?

5. Sınıf Türkçe Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ulaşım araçları hayatımızda çok önemli yer kaplamaktadır. Ulaşım araçları sayesinde gitmek istediğimiz yerlere daha kolay gitmemizi sağlar.

Günümüzde çok farklı ulaşım araçları bulunmaktadır. Şahsa özel ve de topluma taşıma araçları vardır. Şehir içerisinde otobüs, metrobüs, tramvay, metro, vapur, feribot gibi çeşitli toplu ulaşım araçları kullanılabilirken, şehirler arası ve uluslar arası yolculuk için uçaklar, trenler ve gemiler kullanılabilmektedir.


Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Eğer ulaşım araçları olmasaydı, gitmek istediğimiz bir yere gitmemiz uzun ve zor olurdu. Eski zamanlarda insanlar bir yerden bir yere gitmek için yürürler veya at, eşek gibi hayvanları kullanırlardı. Zaman içerisinde insanların gemileri geliştirerek, büyük okyanusları geçmesi ile insanların dünyayı tanıma ve keşfetme arzusu yükseldi. Bununla birlikte teknoloji ilerlemeye başladı.

Zaman içerisinde insanların gelişmesi ve buna istinaden araçların icatlarıyla yolculuklar daha hızlı ve daha kolay gerçekleşmeye başlamıştır. Bu sayede uzak mesafelere gitmek daha kolay olmuş vede zamandan jar yapılmış oldu.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ulaşım araçları hayatımızda çok fazla yer almaktadır otobüsler arabalar bisikletler minibüsler uçaklar trenler hepsi ulaşım araçları arasında yer almaktadır tekerleğin icadından sonra insan hayatını kolaylaştıran ulaşım araçları gün geçtikçe teknolojinin desteği ile geliştirilmektedir teknolojinin bize sunduğu imkanlar günümüzde uçakları hızlı trenleri teknoloji ile tasarlanmış en güzel araçları biz insanlara sunmaktadır özellikle uçaklar sayesinde bir yerden bir yere giderken çok hızlı ve kısa bir şekilde ulaşabiliyoruz özellikle büyük kesimlerde yer alan hızlı trenler şehirler arası ve şehirler içi ulaşımı çok hızlı ve kısa bir sürede gerçekleştirmektedir ulaşım insanların ulaşımı için ve zaman tasarrufu için çok fazla kıymetlidir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.