Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Ulaşım araçları hayatımızda çok önemli yer kaplamaktadır. Ulaşım araçları sayesinde gitmek istediğimiz yerlere daha kolay gitmemizi sağlar.

Günümüzde çok farklı ulaşım araçları bulunmaktadır. Şahsa özel ve de topluma taşıma araçları vardır. Şehir içerisinde otobüs, metrobüs, tramvay, metro, vapur, feribot gibi çeşitli toplu ulaşım araçları kullanılabilirken, şehirler arası ve uluslar arası yolculuk için uçaklar, trenler ve gemiler kullanılabilmektedir.


Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Eğer ulaşım araçları olmasaydı, gitmek istediğimiz bir yere gitmemiz uzun ve zor olurdu. Eski zamanlarda insanlar bir yerden bir yere gitmek için yürürler veya at, eşek gibi hayvanları kullanırlardı. Zaman içerisinde insanların gemileri geliştirerek, büyük okyanusları geçmesi ile insanların dünyayı tanıma ve keşfetme arzusu yükseldi. Bununla birlikte teknoloji ilerlemeye başladı.

Zaman içerisinde insanların gelişmesi ve buna istinaden araçların icatlarıyla yolculuklar daha hızlı ve daha kolay gerçekleşmeye başlamıştır. Bu sayede uzak mesafelere gitmek daha kolay olmuş vede zamandan jar yapılmış oldu.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!