Ders Notları

Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için neler yapabilir? Tartışınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için neler yapabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için neler yapabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için aralarında var olan gümrükleri en alt seviyede tutarak serbest ticaret bölgelerini oluşturmaları uluslararası var olan ticaretin gelişmesine büyük katkı sağlayarak ucuz ürün elde ederek vatandaşların refahını yüksek seviyelere çıkarabileceğini ifade etmek doğru olacaktır.


Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için neler yapabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için yapması gereken önemli faktörlerden bir tanesi ülkeleri arasında var olan serbest ticaret bölgeleri oluşturularak gümrük vergilerini azalması ve bu sayede vatandaşlarının ucuz ürün elde ederek hızlı bir Kalkınma sürecine girmesi uluslararası ticaretin canlanmasına Büyük bir rol oynayacağını ifade edebiliriz.

Ayrıca ülkeler arasında var olan gümrük vergilerinin en az seviyede tutularak ürün girdi ve çıktısının fazla olması var olan yakıtların ucuz bir şekilde transferinin sağlanması ile beraber hızlı bir üretim ile beraber uluslararası ticaretin ürün çeşitliliği ile beraber hızlı bir şekilde çok olacağını söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ülkeler arası ticaretin yapılması ve artırılması için öncelikle gümrük kapılarından geçiş yapıldığı zaman bu gibi ödemelerin ya ücretsiz olması ya da az bir ücretle geçiniyor olması ticaretin canlandıracağını gösterir. Ülkeler arası yapılan ticaretler ekonomik alanda ülkeleri güçlendirir. Tarım tekstil sanayi teknolojik araç gereçleri ülkeler arasında ticareti hem ülkeler arasındaki ilişkileri güçlendirir hem de ülkeler arası ekonomik birçok faydaların gerçekleştiği gözlemlenir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.