Ders Notları

Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ülkemizde bulunana birçok dolaşım sistemi hastalıkları bulunmaktadır. bunlar; İnme (Felç), Hipertansiyon, Kalp yetmezliği, Taşikardi ve Kardiyak Ritim Bozukluğu Hastalıkları, Şok, Damar iltihabı, Toplardamar genişlemesi, Hemoroit, Anemi, Lösemi, Kalp romatizması, Damar sertliği, Buerger hastalıklarıdır. Bu hastalıklardan korunmak için sigara, alkol, gibi zararlı maddeleri kullanmamız gerekir.


Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ülkemizde bulunana birçok dolaşım sistemi hastalıkları bulunmaktadır. bunlar; İnme (Felç), Hipertansiyon, Kalp yetmezliği, Taşikardi ve Kardiyak Ritim Bozukluğu Hastalıkları, Şok, Damar iltihabı, Toplardamar genişlemesi, Hemoroit, Anemi, Lösemi, Kalp romatizması, Damar sertliği, Buerger hastalıklarıdır. Bu hastalıklardan korunmak için ilk yapmamız gereken sigara, alkol, uyuşturucu gibi zararlı maddeleri kullanmamız gerekir. Aynı zamanda düzenli ve dengeli beslenmemiz gerekir. Hazır gıdalardan uzak durmalı ve sebze ağırlıklı beslenmeliyiz. Bu sayede bu hastalıkların olmasını bir şekilde engellemiş oluruz. Daha sağlıklı ve düzenli bir vücudumuz olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizde görülen dolaşım sistemi hastalıkları yukarıda verdiğiniz bilgilerle daha yakın bir şekilde anlayarak kavradı bu hastalıkların çözüm öpme tedavisi ancak sağlıklı bir yaşama bağlıdır. İnsanlar sağlıklı beslendiği zaman spor ve egzersiz yaptığı zaman ve sağlığına dikkat ettiği zaman bu gibi hastalıkların tedavisi önüne geçilmesi gibi demem birçok önlem alınabilir. Dolaşım sistemi hastalıklarından kurtulabilmek için öncelikle sağlıklı bir yaşamı tercih etmeli olası bir sağlık durumunda doktorumuza giderek tedavi bizi olmalı ve her zaman spor ve egzersiz yaparak tek kelime düzenli beslenmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.