Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Ülkemizde bulunana birçok dolaşım sistemi hastalıkları bulunmaktadır. bunlar; İnme (Felç), Hipertansiyon, Kalp yetmezliği, Taşikardi ve Kardiyak Ritim Bozukluğu Hastalıkları, Şok, Damar iltihabı, Toplardamar genişlemesi, Hemoroit, Anemi, Lösemi, Kalp romatizması, Damar sertliği, Buerger hastalıklarıdır. Bu hastalıklardan korunmak için sigara, alkol, gibi zararlı maddeleri kullanmamız gerekir.


Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Ülkemizde bulunana birçok dolaşım sistemi hastalıkları bulunmaktadır. bunlar; İnme (Felç), Hipertansiyon, Kalp yetmezliği, Taşikardi ve Kardiyak Ritim Bozukluğu Hastalıkları, Şok, Damar iltihabı, Toplardamar genişlemesi, Hemoroit, Anemi, Lösemi, Kalp romatizması, Damar sertliği, Buerger hastalıklarıdır. Bu hastalıklardan korunmak için ilk yapmamız gereken sigara, alkol, uyuşturucu gibi zararlı maddeleri kullanmamız gerekir. Aynı zamanda düzenli ve dengeli beslenmemiz gerekir. Hazır gıdalardan uzak durmalı ve sebze ağırlıklı beslenmeliyiz. Bu sayede bu hastalıkların olmasını bir şekilde engellemiş oluruz. Daha sağlıklı ve düzenli bir vücudumuz olur.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ülkemizde görülen dolaşım sistemi hastalıkları yukarıda verdiğiniz bilgilerle daha yakın bir şekilde anlayarak kavradı bu hastalıkların çözüm öpme tedavisi ancak sağlıklı bir yaşama bağlıdır. İnsanlar sağlıklı beslendiği zaman spor ve egzersiz yaptığı zaman ve sağlığına dikkat ettiği zaman bu gibi hastalıkların tedavisi önüne geçilmesi gibi demem birçok önlem alınabilir. Dolaşım sistemi hastalıklarından kurtulabilmek için öncelikle sağlıklı bir yaşamı tercih etmeli olası bir sağlık durumunda doktorumuza giderek tedavi bizi olmalı ve her zaman spor ve egzersiz yaparak tek kelime düzenli beslenmeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!