Ders Notları

Ülkemizde yetişen ağaç türleriyle ilgili yaptığınız araştırmadan hareketle defterinize bir konuşma metni hazırlayınız. 

7. Sınıf Türkçe Kitabı Ülkemizde yetişen ağaç türleriyle ilgili yaptığınız araştırmadan hareketle defterinize bir konuşma metni hazırlayınız.  konusunu kısaca ele alacağız. 


“Ülkemizde yetişen ağaç türleriyle ilgili yaptığınız araştırmadan hareketle defterinize bir konuşma metni hazırlayınız. ” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Ülkemizde çeşit çeşit ve her mevsime uygun meyve ağaçları ayrıca dağlarda bulunan ve kendiliğinden yayılan harika ağaç çeşitleri bulunmaktadır. Bu ülkemizin bitki örtüsünün zenginliğini gösteren bir örnektir.

Ormanlarımıza gözümüz gibi bakmak ve bu türlerin yok olmasını engellemek bizlere düşen en önemli görevlerden bir tanesidir.


“Ülkemizde yetişen ağaç türleriyle ilgili yaptığınız araştırmadan hareketle defterinize bir konuşma metni hazırlayınız. ” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Ülkemizdeki çeşit çeşit meyveli ağaçlardan çeşitli meyveler yemekte ve gerek meyvesiz gerek meyveli ağaçlar olsun bunların yağından yapraklarından ve kendisinden faydalanmaktayız.

Gerek ahşap ürünler gerek kağıt kalem gibi maddeler gerek sağlığımız için gerekli olan ilaçlar hepsi bitkilerden ve ağaçlardan faydalanılarak yapılmaktadır.

Ağaçlar meyve vermeseler bile havamızı temizlemekte, bizlere oksijen sağlamakta, erozyonu engellemekte, yağmur ve toprak verimliliği gibi birçok fayda sağlamaktadır.

İster meyveli ister meyvesi soğusun ağaçlarımızın değerini bilmeli onlardan faydalandığımız gibi onların korunmasına da hevesli olmalıyız.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizde yetişmiş olan ağaç çeşitlerini ve türlerini öğrenmek istediğimiz zaman 7 sınıf Türkçe ders kitabımızın yer alan bu bilgilerle ödevimize hızlı bir şekilde tamamlama imkanına sahip oldum burada vermiş olduğunuz bilgi ve cevaplar çok güzel vermiş olduğunuz bilgilerle her sene ödev yapıyorum ve ödevimi hemen bitirebiliyorum buradaki bilgilerle ödevi yaptığım zaman birçok konuyu daha iyi bir şekilde anlıyorum başarılı ve güzel bilgiler sayesinde Türkçe dersi başarılı bir öğrenci oldum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.