Ders Notları

Ülkemize ilk kez gelmiş biriyle tanıştığınızı düşününüz. Ona ülkemizle ilgili neler anlatırdınız?

3. Sınıf Türkçe Ülkemize ilk kez gelmiş biriyle tanıştığınızı düşününüz. Ona ülkemizle ilgili neler anlatırdınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemize ilk kez gelmiş biriyle tanıştığınızı düşününüz. Ona ülkemizle ilgili neler anlatırdınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Böyle bir insana bizi bugüne getiren asıl tarihimiz olan Osmanlı ve Atatürk’ ü anlatırdım. Ülkemizin tarihi güzelliklerini anlatır ve onu gezdirme imkanım varsa muhteşem yapılarımızı gezdirirdim.


Ülkemize ilk kez gelmiş biriyle tanıştığınızı düşününüz. Ona ülkemizle ilgili neler anlatırdınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ülkemize ilk kez gelmiş biriyle tanıştığınızı düşünüyorum. Ona geçmişten bugüne kadar Türkiye’ nin kurulum aşamalarını bildiğim kadar anlatırdım. Ülkemizin zenginliklerini , doğal yerlerini yapıları nı ve tarihi eserlerini anlatırdım. İnternetten resimlerini gösterirdim. Eğer imkanım varsa onu gezdirebildiğim yerlere götürerek hem görsel açıdan bilgisinin zenginleşmesini sağlar hemde hoşça vakit geçirmiş olurduk. Gerçekten Türkiye her açıdan her ülkenin gıpta ile baktığı yeraltı ve yer üstü kaynakları açısından çok zengin bir ülkedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemize ilk defa gelen ve ülkemizi tanımak isteyen birine ülkemizi tanıtmak istersek öncelikle ülkemizin tarihi olan ve ülkemizin kültürü olan tüm gelenek ve görenekleri anlatırız. Örneğin Osmanlı Devleti’nin anadolumuzun asıl keşfettiği ne nasıl u kadar toprağa hüküm ettiğini ve Mustafa Kemal Atatürk’ün nasıl Cumhuriyeti kurduğunu Türk milletinin göstermiş olduğu milli mücadeleyi İstiklal marşı’mızın yazılma destanı’na Hint bayrağının tarihini anlatarak ülkemi anlatırdım. Öncelikle cumhuriyet ile yönetilen bir ülkede olduğumuzu kendi ve hak düşüncelerimizi özgürce söyleyebileceğimiz bir yönetime sahip olduğumuzu burada ne kadar güzelliklerle dolu bir ülkeye sahip olduğumuzu göstererek anlatabilirdim. Oturmuş olduğumuz ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerini ve gözlerine bir kemik anlatabilirdim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.