Ülkemizi bir çiçek bahçesine benzetebilir miyiz? Bahçeyi toplumu oluşturan farklılıklar bütünü olarak düşünürsek neler söyleyebiliriz?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizi bir çiçek bahçesine benzetebilir miyiz? Bahçeyi toplumu oluşturan farklılıklar bütünü olarak düşünürsek neler söyleyebiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizi bir çiçek bahçesine benzetebilir miyiz? Bahçeyi toplumu oluşturan farklılıklar bütünü olarak düşünürsek neler söyleyebiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;

Cevap : Ülkemizi bir bir çiçek merkezine benzetebiliriz çiçek bahçesinde birçok farklı çiçek bulunmaktadır renk renk farklı kokulardan ama her biri çok güzel ülkemizde farklılıklarla farklı renklerle dinlerle dillerle ve birçok şeyle çok güzel bir çiçek bahçesidir. Bu çiçek bahçesi hiç solmayan hep beraber olan beraber oyunlarını güneşi’nin paylaşan dünyanın en güzel çiçek bahçesidir.


Ülkemizi bir çiçek bahçesine benzetebilir miyiz? Bahçeyi toplumu oluşturan farklılıklar bütünü olarak düşünürsek neler söyleyebiliriz? konusu ile ilgili uzun bir yazı ;

Cevap : Ülkemizde bir çiçek bahçesinde benzetebiliriz toplumu oluşturan farkların bütünü olarak düşünürsek çiçek bahçesinde birçok farklı çiçek bulunmaktadır bu farklı çiçekler her zaman bizim farklılıklarımızı göstermektedir bir farklılık yaşamaktayız ama farklılıklar bizi birbirimize ayırmamak’ta aksinekenetlenmek değil bu farklılıklar dinimiz dilimiz ten rengimiz ve birçok şeye meydana gelmektedir aslında hepimiz çiçek bahçesindeki en güzel çiçeğidir ve bütün olarak daha da güzel harika çiçek bahçesi oluşturdunuz. Bu çiçek bahçesi dünyanın en güzel çiçek bahçesidir. Bu çiçek bahçesine kimse güzelliği ile geçemeyecektir.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/ulkemizi-bir-cicek-bahcesine-benzetebilir-miyiz-bahceyi-toplumu-olusturan-farkliliklar-butunu-olarak-dusunursek-neler-soyleyebiliriz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Ülkemizi bir çiçek bahçesine benzetebilir miyiz? Bahçeyi toplumu oluşturan farklılıklar bütünü olarak düşünürsek neler söyleyebiliriz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ülkemize elbetteki bir çiçek bahçesinde benzetebiliriz. Çünkü ülkemizde din dil, renk cinsiyet anlayış ve düşünce biçimi ayrımı yapmaksızın bir arada yaşayan tüm kesimden insanlar vardır. Tarih boyunca ve medeniyetlerde Türk toplumunun birlik beraberlik içerisinde tüm insanlarla yaşayabildiğini tarihi boyunca görebiliriz. İnsanları farklı anlayışlara gider giyin işleriyle veya farklı bir ülkeden farklı bir dilden konuşuyor olması onları Türk toplumunda değişik bir yere getirmez çünkü yüzyıllar boyunca ülkemizde bulunan insanlar her zaman huzur ve barış içinde yaşamıştır. Bu elbetteki Türk toplumunun ne kadar anlayışlı hoşgörülü ve yardımsever bir toplum olduğunu göstermektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!