Ders Notları

Ülkemizin nüfusunun bilinmesinin sizce önemi nedir? Söyleyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizin nüfusunun bilinmesinin sizce önemi nedir? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizin nüfusunun bilinmesinin sizce önemi nedir? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ülkemizin nüfusunun bilinmesinin temel sebebi gelecekte var olan insanlar için gerekli olan eğitim olanaklarının, sağlık olanaklarının ve iş olanaklarının nüfusa göre düzenlenmesi nedeniyle ve devletin kalkınması açısından nüfusun bilinmesi büyük önem taşımaktadır.


Ülkemizin nüfusunun bilinmesinin sizce önemi nedir? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Devlet tarafından gerekli olan alt yapı çalışmalarının yapılması, gerekli eğitim, sağlık, barınma ve güvenlik gibi olanakların sağlanması aşçısından Ülkemizin nüfusunun bilinmesi büyük önem taşımaktadır.

Ülkemizin nüfusunun bilinmesi sayesinde gelecekte var olan kişiler için gerekli olan çalışmalar devlet eliyle yapılarak hızlı bir kalkınma sağlanmaktadır. Bu nedenle devlet eliyle sürekli olarak nüfus sayımı yapılarak gerekli olan kalkınma planları yapılmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ülkemizin nüfusunun bilinmesi önemli bir işlemdir. Çünkü nüfusta bulunan insanların çocuk genç kadın erkek yaşlı olarak ayrılarak belirlenmesi ileride karşılaşılabilecek iş sorunları eğitim imkanları ve sağlık sorunları gibi sorunları bile bileceğimiz e gerekli olan bilgiler arasında gelir. Nüfus sayımı bir hanede bulunan insanların ne kadar olduğunu nasıl geçirdiklerini çocuk sayısını genç sayısının ne kadar olduğunu işsizlik oranının belirlenmesi için gerekli olan işlemlerden biridir. Ayrıca bölge bölge bulunan insanların nüfus artışı ve birçok konudaki sorunları ve bilgileri nüfus kaydı ile ve sayımı ile yapılmaktadır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.