Ders Notları

Üretim, dağıtım ve tüketim aşamalarından birinin eksik olması günlük yaşantımızı nasıl etkilerdi?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim, dağıtım ve tüketim aşamalarından birinin eksik olması günlük yaşantımızı nasıl etkilerdi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Üretim, dağıtım ve tüketim aşamalarından birinin eksik olması günlük yaşantımızı nasıl etkilerdi? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : İnsanların günlük hayatlarını sürdürebilmek için tükettiğimiz ürünler üretim dağıtım ve tüketim aşamalarından sonra bize ihtiyaçlarımızı karşılamak için bize bu ürünler gelmiş olur.


Üretim, dağıtım ve tüketim aşamalarından birinin eksik olması günlük yaşantımızı nasıl etkilerdi? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap :Üretim dağıtım ve tüketim aşamaları günlük hayatımızı devam ettirmek için önemlidir. Bu aşamalardan bir tanesinin olmaması günlük hayatı olumsuz şekilde etkiler. Örneğin üretimin olmadığı bir durumda piyasada bulunan besinler bir süre sonra tükenir, insanlar arasında büyük kargaşalar çıkmaya başlar. Bu açıdan ekonominin sürekliliği için tüketimin olduğu kadar üretim de şarttır. Üretim olmadan tüketim olamaz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yaşamımızı sürdürmek için üretmek tüketmek zorundayız.örneğin günlük hayatımızın akışında kullanmış olduğunuz bir çok ürünü tüketiriz. Bu ürünlerden herhangi bir kısmı eksik olduğu zaman yaşamımızı sürdürmemiz zor olabilir. Çünkü insanlar üretmek zorundadırlar.tüketimi yapan insanların ise bilinçli olması hem ülkemiz hem de doğamız için önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.