Ders Notları

Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

6. Sınıf Türkçe Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir?konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Üretim kelimesinin zıt anlamlısı Tabii ki Tüketimdir. Üretim olmadan tüketim olmaz Tüketimin olabilmesi için mutlaka üretim olması gerekmektedir. Üretimin olmadığı bir yerde tüketim yapılamaz tüketim sadece maddesel olarak değil Düşünsel olarak da yapılabilir.


Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Pek  Çok eşyadan bitkiye topraktan hayvana kadar farklı durumları ortaya koymak üretme işi şeklinde üretim kelimesi eline alabilir. Üretim kelimesinin zıt anlamlı sözcüğü tüketim kelimesidir. Tüketim üretimin tam tersi olarak pek çok farklı amaç altında üretilmiş durumu tüketmek olarak ele alınmaktadır.

Tüketim üretilen Bir maddeyi veya düşünce olarak ortaya konulmuş bir düşünceyi yok etmek bitirmek anlamında da kullanılabilir.

Üretim ve tüketim birbirini tamamlayan iki olgudur şunu unutmamalı ki üretim olmadan kesinlikle tüketim olamaz düşüncede maddede mutlaka üretim olmak zorundadır. Bir üretime rağbet olmadıktan sonra o üretilen şey tüketilmez tüketilmeyen oluşabilmesi için mutlaka üretimin oluşmuş olması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Üretim kelimesinin zıt anlamlısı tüketmektir. İnsanlar neden ihtiyaçları olan ve beslenmeye gelen ihtiyaçları olan besinleri üretebilir bunun yanı sıra kullanmış olduğunuz teknolojik aletler fabrikalarda üretim üretilebilir Ayrıca kullanmış olduğumuz ev eşyalarının hepsi üretilmektedir bunun yanı sıra girmiş olduğumuz kesi girmiş olduğunuz ayakkabılarda üretilerek çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Bunun yanı sıra tüketmek kelimesi üretmek kelimesinin karşıtı olduğu için insanlar ürettikleri gibi tüketmeye de ihtiyaç duyarlar yan nasıl insanların dikkat etmesi gereken hususlardan biri tüketimde etrafa kaçmamak ve sahip oldukları ürünleri israf etmeden bilinçli bir şekilde kullanmak ve ihtiyaçları kadar satın almaktır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.