Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir?


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir?konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Üretim kelimesinin zıt anlamlısı Tabii ki Tüketimdir. Üretim olmadan tüketim olmaz Tüketimin olabilmesi için mutlaka üretim olması gerekmektedir. Üretimin olmadığı bir yerde tüketim yapılamaz tüketim sadece maddesel olarak değil Düşünsel olarak da yapılabilir.


Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Pek  Çok eşyadan bitkiye topraktan hayvana kadar farklı durumları ortaya koymak üretme işi şeklinde üretim kelimesi eline alabilir. Üretim kelimesinin zıt anlamlı sözcüğü tüketim kelimesidir. Tüketim üretimin tam tersi olarak pek çok farklı amaç altında üretilmiş durumu tüketmek olarak ele alınmaktadır.

Tüketim üretilen Bir maddeyi veya düşünce olarak ortaya konulmuş bir düşünceyi yok etmek bitirmek anlamında da kullanılabilir.

Üretim ve tüketim birbirini tamamlayan iki olgudur şunu unutmamalı ki üretim olmadan kesinlikle tüketim olamaz düşüncede maddede mutlaka üretim olmak zorundadır. Bir üretime rağbet olmadıktan sonra o üretilen şey tüketilmez tüketilmeyen oluşabilmesi için mutlaka üretimin oluşmuş olması gerekmektedir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Üretim kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 32 Kayıtlı Üye
  • Son Üye HMK
error: Kopya Yasak