Ders Notları

Uzay kirliliğinin yol açabileceği sonuçlar neler olabilir? Tahmin ediniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Uzay kirliliğinin yol açabileceği sonuçlar neler olabilir? Tahmin ediniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzay kirliliğinin yol açabileceği sonuçlar neler olabilir? Tahmin ediniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Uzay kirliliği uzay araştırmalarını olumsuz bir yönde etkilediğini ifade etmek gerekir. Uzay kirliliği sonucunda var olan uzay cisimlerinin hareketlerinde olumsuzluklara neden olmaktadır.


Uzay kirliliğinin yol açabileceği sonuçlar neler olabilir? Tahmin ediniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Uzay kirliliğinin yol açabileceği bir çok sonuçlar ortaya koyabilir. Uzay kirliliği sonucunda uzay araştırmaları ve gözlemlerinde zorluklar yaşanacaktır. Ayrıca uzay kirliliği sonucunda uzayda var olan cisimlerin hareketlerinde ve yapılarında bir çok değişimler gerçekleşecektir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Uzaya gönderilen binlerce uydu ve kameralar Ayrıca uzaya giden bilim adamlarının ister istemez bırakmış oldukları çöpler sayesinde uzay kirlenebilir. Uzayın kirlenmesi demek doğal yapının ve evrenin ciddi şekilde etkilenmesi de söylenebilir. Ayrıca uzay kirlendiği zaman doğal yapısını kaybedeceğin den burada araştırma yapmak isteyen veya astronotların uzay araçları ile deneyler yapmak istediği ortamların çeşitli sorunlarla karşılaşabilecegi söylenebilir. Uzayda aynı dünyamız gibi temiz tutulmalı bilinçsiz bir şekilde kil edilmemeli ve doğal yapısı bozulmamalıdır. Çünkü dünyamız evren ve uzay iletildiği zaman yeni nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılamaz ve birçok canlının yaşamı sıkıntıya düşebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.