Uzay ve uzay yolculukları hakkında basılı ve görsel medya kaynaklarından bir araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Uzay ve uzay yolculukları hakkında basılı ve görsel medya kaynaklarından bir araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzay ve uzay yolculukları hakkında basılı ve görsel medya kaynaklarından bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Uzay sonsuz bir düzlem üzerinde yer alan birçok gezegeni yıldızları Güneşli sistemlerine galaksiler içerisinde barındıran gizemli bir nokta olarak kabul edilmektedir. Tarih boyunca sürekli olarak insanlar uzaya merak duymuş ve çeşitli çalışmalar yapmışlardır.

Uzay yolculukları çeşitli aşamalarda sınanmış olan Astronotlar tarafından keşfedilmiş olan gezegenleri ifade eder roketlerle uzaya gidilen bir yol olarak kabul edilmektedir.


Uzay ve uzay yolculukları hakkında basılı ve görsel medya kaynaklarından bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Uzay birçok Samanyolu galaksisine içerisinde barındıran birçok gezegeni yıldızları güneşleri karadelikleri ve birçok Yapı taşını içerisinde barındıran sonsuz bir düzlem olarak kabul edilmektedir. Tarih boyunca insanlar tarafından yapılmış olan araştırmalar ile beraber uzayın birçok Gizemi çözülmek de beraber günümüzde halen eşsiz bir güzelliği ile gizemini korumaktadır. İşte bu nedenle insanlar sürekli olarak uzayı değildik ile Gezegenlerle ilgili araştırmalar yaparak yeni bilgiler elde etme peşinde uğraş vermektedir.

Uzay yolculukları ise roketler yardımı ile beraber insanların üstün bir çalışma sonrasında çeşitli aşamaları geçen astronotların mitlerle beraber uzaya gitmesi ve çeşitli araştırmalar yapmasını kapsayan işlemleri ifade etmektedir. Uzay yolculukları geçmişte aya giden insanlar Günümüzde ise çeşitli gezegenlerde yeni yaşam yerleri arayan astronotlarla ve robotlarla beraber farklı bir yaşam çerçevesi içerisine geçmiştir.

Uzay ve uzay yolculukları sayesinde gelecekte insanların Dünya dışında Birçok yerde yaşam sürdürebileceği kanıtlanmış ve bununla ilgili birçok çalışmalar yaptığını ifade edebiliriz. İşte bu nedenle sonuç olarak insanların yapmış olduğu uzay çalışmaları ve uzay yolculukları büyük bir hız kazanmış ve bilim insanları bu yönde çalışmalarını sürdürmüşlerdir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Uzay ve uzay yolculukları hakkında basılı ve görsel medya kaynaklarından bir araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Uzay ve Uzay hakkında temel bilgilere ulaşmak istediğimiz zaman çeşitli kaynaklara araştırabilir bu kaynaklar hakkında hem görsel hem de yazılı olan bilgileri okuyarak çeşitli bilgilere ulaşma imkânına sahip olabiliriz günümüzde uzayda keşfedilmiş gezegenler ve keşfedilmemiş birçok cisim oldu söylemekle beraber keşfedilmiş olanları çeşitli kaynaklardan araştırarak öğrenebilir ve bilgi sahibi olabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!