Uzayda istediği gibi seyahat edebilen bir astronot olduğunuzu hayal ediniz. | Forum Sayfa Cevapları

Uzayda istediği gibi seyahat edebilen bir astronot olduğunuzu hayal ediniz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Uzayda istediği gibi seyahat edebilen bir astronot olduğunuzu hayal ediniz. Güneş sisteminde bulunan hangi gezegenlere gitmek istediğinizi nedenleriyle birlikte açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzayda istediği gibi seyahat edebilen bir astronot olduğunuzu hayal ediniz. Güneş sisteminde bulunan hangi gezegenlere gitmek istediğinizi nedenleriyle birlikte açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Uzay büyük bir boşluk ve bir sonsuzluktur. Eğer uzayda istediğim gibi hareket edebilen bir aracım olsaydı gitmek istediğim yerler öncelikle aya gider ve aya ilk ayak basan Türkler olmak isterdim.

Oraya Şanlı Türk bayrağımızı dikerdim. Daha sonra ise gitmek istediğim gezegen dünyamıza çok yakın olan mars ve Satürn olurdu.


Uzayda istediği gibi seyahat edebilen bir astronot olduğunuzu hayal ediniz. Güneş sisteminde bulunan hangi gezegenlere gitmek istediğinizi nedenleriyle birlikte açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Uzayda istediğim gibi gezebildiğim bir astronot olsaydım. Bir gezegenden diğer gezegene gidebilmemiz için şimdiki tekniklerden çok daha üstün, çok daha hızlı uzay araçlarımız olması gerekirdi. Çünkü gezegenler arası mesafeler ışık yılı uzaklıkta bulunmakta öncelikle gitmek isteyeceğim gezegen satürn olurdu.

Satürnün etrafında halkalar bulunmaktadır. Bu halkaların gök taşlarından ve gazlardan oluştuğunu bilmekteyiz. Yinede onları yakından inceleyip izlemek güzel olurdu. Satürn’den sonra dünyamıza en çok benzeyen hayat olabileceği tahmin edilen kırmızı gezegen marsa gitmek isterdim. Bu gezegenlerin dışında gidemeyeceğimiz iki tane gezegen bulunmaktadır.  Merkür güneşe  yakın olduğu için aşırı sıcaktır. diğeri de jüpiterdir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Uzayda istediği gibi seyahat edebilen bir astronot olduğunuzu hayal ediniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!