Ders Notları

Uzaydan gelerek, Dünya atmosferine giren, atmosferdeki maddelere sürtünmesi sonucu yanarak ışık saçan katı cisimlere ne ad verilir?

6. Sınıf Fen Bilimleri Uzaydan gelerek, Dünya atmosferine giren, atmosferdeki maddelere sürtünmesi sonucu yanarak ışık saçan katı cisimlere ne ad verilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzaydan gelerek, Dünya atmosferine giren, atmosferdeki maddelere sürtünmesi sonucu yanarak ışık saçan katı cisimlere ne ad verilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Uzaydan gelerek, Dünya atmosferine giren, atmosferdeki maddelere sürtünmesi sonucu yanarak ışık saçan katı cisimlere meteor ya da gök taşı adı verilir.


Bu olayın gerçekleşmesi halk arasında nasıl adlandırılır?


Cevap: Bu olayın gerçekleşmesi halk arasında yıldız kayması olarak adlandırılır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Uzayda bulunan yıldızlar bazen dünyamıza doğru yöneldiğini zaman ve dünyada bulunan atmosferi yırtıktan sonra hızlı bir şekilde dünyaya iner ve böylece yıldız kayması meydana gelir. Yıldız kayması genellikle gökyüzünde gerçekleştiği zaman çok fazla dikkat çekmeyen ve dikkatli bir şekilde bakılmadığı zaman fark edilmeyen bir olaydır. Yıldız kaymasına gece daha net bir şekilde görebiliriz. Uzayda bulunan birçok olay ve birçok oluşum keşfedilmemiş birçok mucizeyi de içinde bulundurur. Uzayda bulunan gezegenler güneş Yıldız ay gibi birçok varlıklar ve olanaklar yapısı ve şekli bilim adamları tarafından araştırmaya koyulmuş ve bu alanda birçok buluşlar yapılmıştır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.