Ders Notları

Vakıfların kuruluş amacını ve faaliyetlerini özetleyebilecek kavramları söyleyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Vakıfların kuruluş amacını ve faaliyetlerini özetleyebilecek kavramları söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vakıfların kuruluş amacını ve faaliyetlerini özetleyebilecek kavramları söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vakıfların kuruluş amacı ; toplum içerisinde insanların ihtiyaçlarını karşılamak, yardım etmek ve toplum içerisinde var olan düzenin sağlam bir şekilde sağlanması gibi faaliyetler sağlar.

Vakıfların faaliyetlerini özetleyebilecek kavramlar şunlardır ; infak, hizmet, yardım, bağış, burs, süreli yayın, sohbet, mazbut gibi kavramlardır.


Vakıfların kuruluş amacını ve faaliyetlerini özetleyebilecek kavramları söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vakıfların kuruluş amacı ; yardıma muhtaç olan insanların ihtiyaçlarını karşılamak, yardım etmek ve toplum içerisinde dengenin sağlanması gibi amaçları vardır.

Vakıfların faaliyetlerini özetleyebilecek kavramlar şunlardır ; sosyal destek, maddi destek, manevi destek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, kardeşlik, birlik gibi kavramlar örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Vakıfların kurulmasının temel amaçlarından biri bir toplum içerisinde bulunan insanların ihtiyaçlarının karşılanması yardımlaşma ve dayanışmanın arttırılması gerekli olan birçok gereksinim ve birçok konunun çözümü için ortak çözüm yollarının bulunması amacıyla kurulmuştur. Ülkemizde birçok amaçla kurulmuş olan vakıflar ve kuruluşlar gereksinim duyan insanlara hizmet verirler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.