Ders Notları

Varlıklar sadece gördüklerimizle mi sınırlıdır? Bu konuda bilgi veriniz.

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Varlıklar sadece gördüklerimizle mi sınırlıdır? Bu konuda bilgi veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Varlıklar sadece gördüklerimizle mi sınırlıdır? Bu konuda bilgi veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Varlıklar sadece gördüklerimizle sınırlı olmadığını ifade edebiliriz. Varlıklar Yüce Allah Celle Celalühü tarafından yaratılmış olan göremediğimiz cinler melekler Zebaniler ve çeşitli birçok varlığın içerisinde bulundurduğu göremediğimiz varlıklar vardır.


Varlıklar sadece gördüklerimizle mi sınırlıdır? Bu konuda bilgi veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Varlıklar sadece görebildiğimiz varlıklarla sınırlı olmadığını doğada var olan örneklerle beraber kolay bir şekilde anlayabiliriz. Doğada var olan rüzgar mikroorganizmaları havayı göremediğimiz gibi Cinler melekler gibi varlıkları da görebilmemiz mümkün değildir. Ancak Kalp gözü açık olanlar ve cinler ve meleklerin kendilerini görmeleri istenen kişiler tarafından görülebildiği ifade edilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Varlıklar sadece göründüğümüz varlıklarla sınırlı değildir. Ayrıca insanoğluyla yaşayan görünmeyen varlıklar olduğu İslam dinince benimsenmiş tır. Bunların arasında cinler ve melekler bulunmaktadır. Cinler de aynı insanlar gibi yaşayan ölen çoğalan ve büyüyen varlıklar arasında yer alır. Melekler ise Allah’a hizmet eden ve ibadet eden varlıklar arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.