Ders Notları

“Vatan, çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

7. Sınıf Türkçe “Vatan, çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Vatan, çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan Çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir sözünü bizlere insanların sürekli olarak vatanını yüceltmek ve Çağdaş medeniyetler düzenine çıkarmak için çalışkan olması ve her alanda Devleti’ni yönlendirecek faaliyetlerin gitmesi gerektiğini anlıyoruz.


“Vatan, çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan Çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir sözünü bizlere bir Etkin vatandaşın sürekli olarak Devleti için çalışması gerektiği ifadesini belirtmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün belirtmiş olduğu Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarmak için bir vatandaş olarak sürekli olarak hemen hemen her alanda devletimizin bayrağını göklere çekmemiz devletimin ihtiyacına göre çeşitli alanlarda çalışarak ihtiyaçlarını gidererek bağımsız bir ekonomik sağlanarak güçlü bir devletin yapısının atılması gerekmektedir.

İşte bu nedenle güçlü bir devletin temellerini atılması ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere yol gösterici ile beraber Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarılacak olan Devletimiz için bütün vatandaşların bütün alanlarda çalışarak bayrağımızı en üstlere Dikmesi ve dünyada güçlü bir devlet olmamızı sağlaması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çalışkan ve azimli insanlar ülkelerine ve çevresinde faydalı olan insanlardır. Başarıya ulaşabilmek için azmetmek kararlı davranmak ol çok çok çalışmak gerekir. Çalışkan insanlar ülkelerini büyük katkılarda bulunur var. Örneğin çalışarak Saadet olacağımız güzel mesleklerden biri ülkemizi de Onure edebilir. Yalnız meslekleri farklı alanlarda en sanatlarında doğal çevreyi korumakla hayvanları koruma altına almaktan insanlara yardım ekmekten öncü olmak da gibi birçok başarılı davranışlarımızı ülkemize ve çevremize faydalı olabileceğini bilmeliyiz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.