"Vatan, millet, kahramanlık" kelimelerinden hareketle kurallara uyarak bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

“Vatan, millet, kahramanlık” kelimelerinden hareketle kurallara uyarak bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe “Vatan, millet, kahramanlık” kelimelerinden hareketle kurallara uyarak bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Vatan, millet, kahramanlık” kelimelerinden hareketle kurallara uyarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Sevgili arkadaşlarım;

Vatan üzerimizde yaşadığımız toprak parçasına denir. Vatan her insan için vazgeçilmezdir. Her yürekli insan vatanını sever ve onu korumak ister. Çünkü vatanımız sayesinde rahata rahat yaşar ve mutlu oluruz. Kendimizi ancak vatanımız varsa güvende hissederiz. Onun için bizlerde vatanımızın yükselmesi ve korunması için çalışmalıyız. Asıl kahramanlık işte budur.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.


“Vatan, millet, kahramanlık” kelimelerinden hareketle kurallara uyarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Sevgili arkadaşlarım, size vatan, millet ve kahramanlık hakkında bir konuşma yapmak istiyorum. Beni sessizce dinlemenizi rica ediyorum.

Vatan üzerinde yaşadığımız toprak parçasına denir. Ancak vatanı vatan yapan üzerindeki insanlardır. Bu insanlara da millet denir. Bizim milletimiz içerisinde kahramanlık duygusu olan cesur bir millettir.

Ülkemiz yıllar boyunca savaşlar görmüştür. Osmanlı yüzyıllar boyu saltanat sürmüş ve cesurca kendini korumuştur. Daha sonra diğer ülkelerin ülkemize savaş açması ile kadın , erkek , çocuk herkes beraber mücadele etmiş ve bu vatanı korumak için canını vermiştir.

Vatanımız rahat yaşayabilmek, evimizde rahatça uyuyabilmek için olmazsa olmazdır. Vatanı olmayan kişinin güveni de yoktur. Ben vatanımı çok severim. Sizlerinde vatanınızı sevdiğinizi biliyorum. Vatanımızı korumak dedelerimiz ve babalarımızdan sonra bizlerin görevidir. Derslerimizi en güzel şekilde yaparak ileride güzel meslekler seçmeli ve ülkemizi iyi yerlere getirmeliyiz. Ancak böyle teknolojimiz gelişir ve bizler güçlü bir vatan oluruz.

Bütün milletler türklerin ne kadar cesur olduğunu bilir ve kabul eder. Nice kişilerden türkleri öven cümleler , atasözleri duymaktayız.

Türkiye kurulmadan önce Kurtuluş Savaşı gibi birçok savaşlar geçirmiştir. Ninelerimiz ellerindeki bebekleri bile bırakıp din, namus ve can için kendilerini tehlikelere atmış , düşmanlarla savaşmışlardır. Bizlerde bu kahraman milletin torunlarıyız. Bizlerde onlar gibi içimizdeki kahraman kişiyi bilmeli ve canlarını koyarak korudukları ülkemizi korumalıyız.

15 Temmuzu hepimiz biliyoruz. Türk milleti cesaretini bir defa daha göstermiş ve ülkesini cesurca korumuştur. Eğer o insanlar cesurca canlarını tehlikeye atıp , kahramanca savaşmasalardı bugun belkşde burada olamayacaktık. Bu yaşanan herşeyin farkında olmalı ve bizlerde cesurca ülkemizi korumalıyız. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

“Vatan, millet, kahramanlık” kelimelerinden hareketle kurallara uyarak bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Vatan millet ve bayrak kelimeleri bize Türk milletinin ne kadar kutsal olduğunu bu toprakların Cennet koktuğunu ve ülkemizin karşılaşmış olacağı herhangi bir sorun karşısında yumruk olduğumuzu çağrıştıran kelimeler geliyor. Çünkü vatanımız bizim için çok kıymetli ve özeldir özgür bir vatan'da bütün hak ve özgürlüklerimizden faydalanabiliriz bir milletin birbiri arasında huzurlu bir şekilde yaşaması yardımlaşmaya dayanışmaya önem vermesi Ayrıca birbirleriyle aynı fikir ve düşünceleri de olması ülkenin huzuru ve ekonomik açıdan birçok olanağa sahip olması için önemli bir etkisi olduğunu biliyoruz bizim Türk bayrağımız ay yıldızlı al bayrağımızdır bayrağımız şehitlerimizin kanından esinlenerek tasarlanmıştır bayrağımızı gökte dalgalandırmak için binlerce şehit milli mücadele vermişizdir bu sebeple biz Türk gençliğine emanet edilen vatan ve milletimize Ayrıca Türk bayrağımızı başımızın üstünde  büyük bir özenle ve dikkatle korumalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak