Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülmez konusunda bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülmez konusunda bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülmez konusunda bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülmez konusunda bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Sevgili arkadaşlarım;

Vatan ; bir milletin üzerinde yaşadığı toprak parçasına denir.

Hepimiz annemizi, babamızı, öğretmen ve arkadaşlarımızı severiz. Ancak bu kişilerle rahatça yaşamak ve mutlu olmak için bize gereken vatanımızdır. Bunun için vatanımızı sevmeli ve korumalıyız. Mutlu ve güvende olmak vatana bağlı olduğu için vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülmez. Tarihler boyunca da dede ve ninelerimiz vatan için canlarından mallarından vazgeçmişler ve bugünü bize bırakmışlardır.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.


Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülmez konusunda bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Sevgili arkadaşlarım;

Vatan ; bir milletin üzerinde yaşadığı , sınırları olan belli bir toprak parçasına verilen isimdir. Vatanı vatan yapan üzerindeki insanlardır.

Bizim vatanımız Türkiye’ dir. Tarih boyunca bugüne gelene kadar sayısız savaşlar görmüştür. Ecdadımız bu vatanı korunmak ve bizim huzur ve güven içinde yaşamamız için, cesurca kahramanlıkla canını vermiştir. Büyüklerimiz ailesini, çocuklarını bırakarak bu vatanı korumak için savaşa gitmiştir.Bizlerde böyle yapmalıyız.

Hepimizin sevdiği birçok şey vardır. Her insan ailesini, arkadaşlarını, öğretmenlerini, akrabalarını ve eşyalarını sever ve değer verir. Bizlerin sevdiklerimizle huzur ve güven içinde yaşamamız için bu vatana ihtiyacımız vardır. Vatanımız olmazsa düşmanlar gelip ülkemize saldırır ve huzurumuz , dinimiz, namusumuz kalmaz. İşte bunun için vatan sevgisi en büyük sevgidir ve vatan sevgisi hiçbir şeyle kıyaslanmaz ve ölçülmez. Ben vatanımı çok seviyorum ve sizlerinde sevdiğini biliyorum. Çünkü vatan uğrunda gerekince can verilen en kıymetli şeydir.

Türkler tarih boyunca hep kahramanlıkla tanınmış bir millettir. Türklerin herkes kahraman olduğunu kabul eder ve onlarla savaşmaktan çekinir. Girdikleri savaşlarda cesurca savaşmış ve korku bilmeden yoklukluklara rağmen mücadele vermiştir. Bizlerde türküz ve bu kahramanlık bizde de var . Bunu bilmeli ve atalarımızla gurur duymalıyız.

Bizlerde bu güzel vatanımızda rahatça yaşamak ve bizden sonra gelecek olan çocuklarımıza rahat bir yaşam bırakmak için ; ülkemizi sevmeli, ilerlemesi için çalışmalı ve gerektiğinde canımızı verecek kadar kahraman olmalıyız. Çocuklarımıza da vatan sevgisini anlatmalıyız. Ancak böyle vatanımız geçmişte olduğu gibi bugüne kadar güvenli bir şekilde gelecek nesillere aktarılır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülmez konusunda bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak