Ders Notları

“Vatan sevgisi” sözünden ne anlıyorsunuz?

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi “Vatan sevgisi” sözünden ne anlıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Vatan sevgisi” sözünden ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: “Vatan sevgisi” sözünden, vatanımızın bizim için çok değerli olduğunu ve güvencemiz olan vatanımıza sahip çıkmamız gerektiğini anlıyorum.


“Vatan sevgisi” sözünden ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: “Vatan sevgisi” sözünden,  vatanımızı gerçek manada sevmemiz ve sahip çıkmamız gerektiğini anlıyorum. Ancak bu sayede vatanımız ileri seviyelere ulaşacak ve en güzel şekilde ilerleyecektir. Vatanımız üzerinde yaşadığımız toprak parçasıdır. Ancak sadece yaşamaya yaramaz . Aynı zamanda rahat ve özgür yaşamak ,  bizim ve sevdiklerimizin güven içinde olması ve düşmanların uzak kalması da hep vatanımızın var olmasına bağlıdır. Bu yüzden herkes vatanını sevmeli ve gereken sorumluluklarını yerine getirerek ülkesinin ilerlemesi için elinden geleni yapmalıdır. Böylece ilerleyen bir ülkede bizlerde mutlu ve refah içinde yaşamış oluruz. Bu her vatandaşın en önemli en kutsal görevidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatan sevgisi delinince aklımızda elbetteki özgür ve bağımsız bir şekilde yaşamış olduğunuz bu vatan topraklarının ne kadar kıymetli olduğunu tarih boyunca bu vatan topraklarının düşmanlardan temizlenmesi ve bağımsız bir şekilde bayrağımızı İstiklal marşı’mızı okumak için verilen binlerce mücadeleyi ve çabayı hatırlamak gereken en güzel bağımsızlık simgelerinden biridir. Vatan sevgisi elbetteki Kurtuluş Savaşı’nda Çanakkale zaferinde mücadelede örneği gösterilmiş eşsiz bir sevgidir vatan sevgisi elbetteki atalarımızdan bize Yadigar kalan ve günümüzde de vatan sevgisi ile bağlı olan tüm Türk gençliğinin en güzel örneği tarih boyunca gösterilmiştir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.