Vatandaş kurulmakta olan fabrikanın hangi alanlardaki etkilerinden söz etmektedir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Vatandaş kurulmakta olan fabrikanın hangi alanlardaki etkilerinden söz etmektedir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Vatandaş kurulmakta olan fabrikanın hangi alanlardaki etkilerinden söz etmektedir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Vatandaş kurulmakta olan çimento fabrikasının bölgede hava ve Su kirliliğine neden olması aynı zamanda hayvancılık ve tarım ekonomisinin zarar göreceğinden söz etmektedir.


“Vatandaş kurulmakta olan fabrikanın hangi alanlardaki etkilerinden söz etmektedir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Vatandaş 12 ay boyunca rüzgarın kuzeyden esmesi nedeniyle evlere yakın kurulacak olan çimento fabrikasının su ve hava kirliliğine neden olacağını ve ayrıca hayvan ve tarım ekonomisine zarar göreceğini ifade etmiştir.

Mahallelerinde Kuzey tarafında 12 adet su kuyusu bulunduğunu ve fabrikanın tarım arazilerinin ortasına yapıldığı için tarama yok edeceğini, çevrelerinin ormanlık olduğu için ormandaki böcek, Sabriye kanın çevresinin hayvanların ortalama alanı olduğu için hayvancılığın yok olacağını ve fabrikanın gazetesi bir alanı kapladığını ifade etmiştir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Vatandaş kurulmakta olan fabrikanın hangi alanlardaki etkilerinden söz etmektedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Herhangi bir fabrika kurulduğu zaman çevremizde kurulan fabrikaların ortamda bulunan insanlara çok fazla fayda sağladığını görebiliriz oradaki üretimi arttırmaktadır tüketime cevap verecek bir çok cevabı bulmaktadır bunun yanı sıra orada işlenen birçok ürün sayesinde ve yapılan birçok ürün sayesinde oranın konumu da artmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!