Ders Notları

Vatanımız için şehit düşen Şerife Bacı’ya minnet duygularınızı anlatan bir mektup yazınız.

3. Sınıf Türkçe Vatanımız için şehit düşen Şerife Bacı’ya minnet duygularınızı anlatan bir mektup yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sevgili Şerife Bacı;
Vatanına aşık olan bir genç olarak bizlerin bağımsızlığı ve Türk milletinin kurtuluşa ermesi amacıyla yapmış olduğum büyük mücadeleyi takdir ediyorum. Senin gibi nice kahramanlarımız sayesinde bu cennet vatan biz gençlere armağan oldu biz de sizlerin vermiş olduğu bedeli en yüksek seviyelere çıkararak cumhuriyetimizi Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkaracak ve ülkemizi dünyada söz sahibi olacak şekilde yükselteceğim de sizlere söz veriyorum. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Vatanımız için şehit düşen Şerife Bacı için her zaman ne kadar minnettar olduğunu ifade edebiliriz. Şerife Bacı gibi ötesi için şehit düşen bu kesintisi mücadele eden birçok Türk kadınımız vardır bu kadınlarımız her zaman vatanımızı korumak için çaba harcamıştır vatanımızın ayakta durabilmesi vatanımızın daha iyi bir şekilde bağımsızlığının korunması için bir kadın erkek demeden hep mücadele verilmiştir bunun en güzel örneklerinden birini Şerife Bacı vermiştir onu her taraf saygı ve rahmetle anıyoruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.