Ders Notları

Vatanımıza karşı ne gibi görev ve sorumluluklarımız vardır? Örnekler vererek açıklayınız.

6. Sınıf Din Kültürü Vatanımıza karşı ne gibi görev ve sorumluluklarımız vardır? Örnekler vererek açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Vatanımıza karşı görev ve sorumluluklarımızdan bazıları; Vatanımıza sahip çıkmak, bölücülere fırsat vermemek, elimizden geldiği kadar üretici ve başarılı olmaya çalışmak olarak sayılabilir. Örneğin ; mesleğimizde iyi bir yere gelmek için çaba sarf etmek ve bu sayede ülkemiz için üretimler yaparak, üretmeliyiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatanımızı ve milletimizi olan görevlerimiz ve sorumluluklarımız arasında öncelikle vatanımızı bağımsızlığının simgelerine korumalıyız vatanımızın kültürel değerlerine ve bağımsızlık değerlerine önem göstermeliyiz vatan hainlerine fırsat vermemeliyiz bakımımız için söz konusu olduğu zaman kahramanlık yapmaktan kaçınmalıyız vatanımız için çalışkan bir öğrenci olmalıyız derslerimize çalışmalı ve kendimizi geliştirmeliyiz Ayrıca çevremizde doğal mekanları ve tarihi eserleri korumalıyız zarar vermemeliyiz insanlarla ahlaklı bir şekilde geçirmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.