Yağmur yağarken neler hissediyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Yağmur yağarken neler hissediyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Yağmur yağarken neler hissediyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yağmur yağarken neler hissediyorsunuz?  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Yağmur yağdığında hemen pencerenin yakınındaki koltuğa oturur yağmuru izlerim. Bazen kitap okurum. Yağmurun bana verdiği huzuru ve ferahlığı hissetmek isterim. Yağmurlar olmasa ülkemizde dünyada neler olur, onu düşünürüm.Yağmurlar dünyanın en önemli su kaynaklarıdır. Yağmur yağmazsa kuraklık yaşarız.


Yağmur yağarken neler hissediyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yağmur yağdığı zamanlarda kendimi kendimi çok mutlu ve huzurlu hissederim. Yağmur ve kar dünyamızın en önemli su kaynaklarındandır. Yağmur yağmasa kuraklık yaşarız, doğanın dengesi bozulur, bitkiler ağaçlar susuz kaldığı için kuruyarak yok olmaya başlarlar. Bu yüzden yağmur yağınca bu düzeni düşünürüm mutlu olurum.

Evdeysem sakin bir müzik açar balkona veya pencereye yakın bir yere oturup yağmuru izlerim buda içime bir ferahlık hissi verir. Eğer dışarıda yağmura yakalandıysam yağmur hafif yağıyorsa altında hafiften ıslanarak yürümek isterim buda içime bi özgürlük ve neşe hissi verir.Fakat yağış çok fazlaysa kapalı bir kafe veya mağazalara girer yağmurun dinmesini beklerim.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Yağmur yağarken neler hissediyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!