Yakın çevrenizde bulunan trafikle ilgili yol yapıları, trafik işaretleri, trafik işaret levhaları ve ışıklı trafik işaret cihazları hakkında bilgi edininiz.


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yakın çevrenizde bulunan trafikle ilgili yol yapıları, trafik işaretleri, trafik işaret levhaları ve ışıklı trafik işaret cihazları hakkında bilgi edininiz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Trafik ışıkları yayaların ve ışıkların hareketlerini düzenleyen ışıklı, uyarıcı cihazlardır. Trafik levhaları, uyarıcı, düzenleyici ve ikaz edici olarak düzenlenmiş trafiğin akışını kolaylaştıran araçlardandır.
Işıklı trafik levha cihazları herhangi bir kaza durumunda veya yol çalışmalarında sisli ve puslu görüşün düşük olduğu yerlerde kullanılan araç gereçlerdir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yakın çevrenizde bulunan trafikle ilgili yol yapıları, trafik işaretleri, trafik işaret levhaları ve ışıklı trafik işaret cihazları hakkında bilgi edininiz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çevremizde gördüğümüz trafik ışık ve levhalarına örnek vermek istediğimiz zaman öncelikle okula gittiğimiz zaman okul geçidi levhası ve okul geçirdiğini görürüz bunun yanı sıra karşıdan karşıya geçerken trafik ışıklarının rastlayabiliriz trafik ışıklarının yanında hastaneye Park ve çeşitli birçok anlamları içeren levhaları görebiliriz Ayrıca alt ve üst geçitleri ne ifade eden levhaları da vardır Ayrıca karşıdan karşıya geçerken neye kaldırımlarının bulunduğu geçitleri ve yol üzerindeki çizgileri de görebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!