Yakın çevrenizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapabilirsiniz?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yakın çevrenizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapabilirsiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Yakın çevrenizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapabilirsiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için maddi ve manevi olarak desteklerde bulunabiliriz. Yakın çevremize yaptığımız destek ve yardımlar sosyal olarak yakınlığımızın güçlenmesini sağlayacaktır.


“Yakın çevrenizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapabilirsiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yakın çevremizde ödevini yapmakta zorlanan kuzenlerimiz olabilir. Onlara ödevlerini daha kolay anlayabilmesi ve yapabilmesi için yardımlar edebiliriz. Bizim bildiğimiz ama onların bilmediği konularda bilgi alışverişi yaparak onlara destek verebiliriz. Bu tür destek ve yardımlaşmalar aramızda ki yakınlık bağını daha da güçlendirecektir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yakın çevrenizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapabilirsiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Çevremizde bulunan en yakın akrabalarımız ve komşularımıza her zaman yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmamız gerekmektedir ayrıca yardıma ihtiyaç olan insanlara muhakkak yardım etmek gerekir örneğin savaşlardan gelen insanlara yardım etmek oldukça önemlidir ya da çok fazla yaşlı olan insanların ihtiyaçlarını karşılamak onlarla en azından bir sohbet etmek de önemlidir. Yolda yürümekte zorluk çeken bir insanı elinden tutarak yardım etmek bile yardımlaşmanın ve iyiliğin kapılarını açmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!