Yakın çevrenizdeki kişiler geçimlerini sağlamak için hangi işleri yaparlar?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yakın çevrenizdeki kişiler geçimlerini sağlamak için hangi işleri yaparlar? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yakın çevrenizdeki kişiler geçimlerini sağlamak için hangi işleri yaparlar? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Yakın çevremizdeki insanlar geçimlerini sağlamak için çeşitli işlerde çalışmaktadır Kimisi Doktor Avukat öğretmen işçi temizlikçi özel güvenlik görevlisi


Yakın çevrenizdeki kişiler geçimlerini sağlamak için hangi işleri yaparlar? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek için para kazanmak zorundadırlar kazandıkları parayla temel ihtiyaçlarını giderirler barınma ihtiyaçlarını gidelirler insanlar yaptıkları işlerle insanların gözlerinden değer kazanırlar Doktor Avukat öğretmen Bakkal satış danışmanlığı polis özel güvenlik görevlisi temizlikçi gibi birçok iş dalları bulunmaktadır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yakın çevrenizdeki kişiler geçimlerini sağlamak için hangi işleri yaparlar?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Çevremizde bulunan birçok insan çeşitli meslekler yaparak geçimlerini sağlayabiliyor lar. Çevremizdeki birçok insan esnaflık yapabiliyor.Bu insanlar market kasap fırın ve çeşitli işyerlerinde çalışarak geçimlerini sağlıyor biliyorlar. Ayrıca çevremizdeki kimi insanlar güvenlik öğretmenlik muhasebecilik doktorluk ve çeşitli mesleklerde çalışarak hayatlarını sürdürüyorlar. Yakın çevremizde bulunan köylerde insanlar tarımcılık ve hayvancılıkda uğraşarak geçimlerini sağlayabiliyor.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!