Ders Notları

Yakın çevrenizdeki kişilerin hayatınızdaki yeri ve önemi nedir?

7. Sınıf Türkçe Yakın çevrenizdeki kişilerin hayatınızdaki yeri ve önemi nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yakın çevrenizdeki kişilerin hayatınızdaki yeri ve önemi nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yakın çevremizdeki insanlar hayatta bizim için en değerli olan sevdiğimiz insanlardır. Bu kişilerin başında anne, baba ve kardeşlerimiz gelir. Daha sonra dede, nine, amca, dayı, hala, teyze, kuzenlerimiz gibi akrabalarımızında hayatımız da yeri büyüktür. Sürekli görüştüğümüz sevip saydığımız çevremizdeki herkes gitsede onların kalabileceğini bildiğimiz kişilerdir.


Yakın çevrenizdeki kişilerin hayatınızdaki yeri ve önemi nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yakın çevremdeki insanlar ilk olarak ailem ve akrabalarımdır. Sonrada okuldaki, mahalledeki arkadaşlarımız gelir. En yakınlarımız ailemizdir. Annemiz : bizi hayata hazırlar. Sevmeyi sevilmeyi öğretir. Fedakardır. Her şeyden çok biz çocuklarını düşünür.

Babamız :Bizi okutabilmek, bize bakabilmek için gece gündüz çalışır. Arkamızda bir dağ gibidir.

Kardeşlerimiz: Aynı evin içinde beraber yaşadığımız en güzel arkadaşlarımızdır. Zaman zaman kavgada etsek, paylaşmayı, oyunlar oynamayı ilk olarak kardeşlerimiz ile öğreniriz.

Yakın akrabalarımız :Anne babamız kadar olmasa da onlar gibi ilgili evlerine rahatça gidip gelebildiğimiz kişilerdir. Kuzenlerimiz de kardeşlerimiz gibi en yakın arkadaşlarımızdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yakın çevremizde olan akrabalarımız komşularımız arkadaşlarımız ve aile bireylerimiz dir. Yakınımızda bulunan insanlar bize için oldukça kıymetli ve önemlidir. Yakınımızdaki insanlar toplu bir şekilde yaşadığımız her durumda her sıkıntıda sevinçlerde ve olaylarda elimizi uzattığımız zaman yanımızda olan ve bize destek veren kişilerdir. Yanımızdaki insanların iyi ilişkiler kuruyor olması mutlu olması ve pozitif olması bizi aynı şekilde yansır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.