Yapılmayan bir görev, toplumun düzenini aksatır sözüyle ne anlatmak istemiş? Yazınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Yapılmayan bir görev, toplumun düzenini aksatır sözüyle ne anlatmak istemiş? Yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Toplumda küçük gibi görünse de yapılmayan her iş bir sıkıntı yaratır. Mesela temizlenmemiş bir yatak üzerine hasta yattığı zaman o da diğer hastadan mikrop kapabilir. Küçük gibi görünen bu iş insanların sağlığına , bazen de hayatına mal olabilir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yapılmayan bir görev, toplumun düzenini aksatır sözüyle ne anlatmak istemiş? Yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Evimizde belirli kurallar vardır evimizde bu kurallara uyulmadığı zaman elbette ki evin düzenini bozulabilir ayrıca aile bireyleri arasında sorun yaşayabiliriz evin kurallarına uyduğumuz zaman ve bunları sistemli bir şekilde yerine getirdiğimiz zaman evde herkes sorumluluğunu farkına varır işler güzel bir şekilde yürür ve herkes mutlu olur aynı şekilde okulda da belirli kurallar var bu kurallara uyuduğumuz zaman arkadaşlarımızla iyi geçin dinimizde eğitim-öğretim izi daha güzel bir şekilde aldığımızı ve sınıfımızın okulumuzun daha temiz olduğunu görebiliriz her ortamda dik oralar ve sorumlulukları yerine getirildiği zaman belirli bir düzen oluşur ve bu düzene daha iyi bir yaşam sağlanır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!