Yaptığımız salatanın bir karışım olduğunu biliyor musunuz? Günlük hayatta başka hangi karışımlar vardır? Bu karışımlar birbirinden nasıl ayrılır?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Yaptığımız salatanın bir karışım olduğunu biliyor musunuz? Günlük hayatta başka hangi karışımlar vardır? Bu karışımlar birbirinden nasıl ayrılır? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Karışımlar en az iki ya da daha fazla maddenin bir araya gelerek kendi özelliklerini kaybetmeden bir araya gelmesine denilmektedir. Katı yakıt sıvı veya katı maddeler üzerinde bir araya gelen karışımlar sadece fiziksel değişikliğe uğrarlar karışımlar homojen veya heterojen karışımlar olarak iki gruba ayrılır günlük hayatımız içerisinde kullandığımız karışımlar bulunmaktadır. Bu karışımları sayacak olursak şunlardır ;

 • Meyve suları
 • Çorba çeşitleri
 • Ayran
 • Çay
 • Oralet çeşitleri
 • Salata çeşitleri


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yaptığımız salatanın bir karışım olduğunu biliyor musunuz? Günlük hayatta başka hangi karışımlar vardır? Bu karışımlar birbirinden nasıl ayrılır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Yapmış olduğumuz salata yap Marul salatalık domates sildiğim un yağ tuz gibi birçok maddeyi karıştırdığımız için karışım maddesi olarak gösterilebilir. Yapmış olduğumuz tüm yemeklerin karışım maddesi olarak bilinmekte derim örneğin bir çorba yaptığımız zaman mercimek havuç patates soğan yağ tuz gibi birçok malzemeyi koyduğumuz için karışımından meydana gelmektedir. Aynı şekilde bir pasta yaptığımız zaman yumurta süt un şeker gibi birçok malzemeyi birbirine karıştırarak pastaya ortaya çıkarıldı bu da elbette ki karışım maddeye örnek olarak verilmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!