Ders Notları

Yardıma ihtiyacı olan insanlar için neler yapabileceğiniz hakkında bir konuşma yapınız.

4. Sınıf Türkçe Yardıma ihtiyacı olan insanlar için neler yapabileceğiniz hakkında bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yardıma ihtiyacı olan insanlar için neler yapabileceğiniz hakkında bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yardıma ihtiyacı olan insanlar için yapmanız gerekenlerin başında kimin yardıma ihtiyacı olduğunu belirlemektir.

Yapılan Araştırma sonucunda yardıma ihtiyacı olan insanların belirlenmesi sonucunda mahallemizde var olan kişilerin yardımıyla muhtarlar belediyeler ve sosyal yardımlaşma vakıfları ile beraber yardıma muhtaç olan insanlara yardım edilerek hayatları kolaylaştır olabilir.


Yardıma ihtiyacı olan insanlar için neler yapabileceğiniz hakkında bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yardıma ihtiyacı olan insanlar için yapmamız gereken birçok faaliyet olduğunu söyleyerek konuşmamıza başlayabiliriz.

Yardıma ihtiyacı olan insanlar için ilk olarak mahallemizde ailelerin bir araya gelerek yardıma muhtaç olan kişilerin belirlenmesi ve bu insanların yiyecek temizlik gibi ihtiyaçları karşılanarak daha iyi bir hayat sürmeleri sağlanabilir. Ayrıca mahalle içerisinde muhtarlar yardımıyla yardıma muhtaç olan kişilere erzak yardımı yapılmakta ve maddi manevi olarak destek de sağlanabilmektedir.

Yardıma muhtaç olan kişilere mahallemiz ve muhtarlık dışında yardıma muhtaç olan kişilere yardım edilen vakıflar belediyeler valilikler ve kaymakamlıklar tarafından bu kişilere Maddi manevi sağlık ve psikolojik olarak birçok destek verilmekte beraber hayatlarının daha iyi bir şekilde ilerlemesi kolay bir şekilde sağlanacaktır.

Sonuç olarak yardıma muhtaç olan kişilere toplum tarafından Vakıflar tarafından ve Devletleri ile birçok yardımlar gerçekleştirilerek hayatları en iyi şekilde devam ettirilmesi sağlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım ettiğimiz zaman manevi olarak kendimizi iyi hissederiz. Bir toplumda yardımlaşma ve dayanışma birbirimize karşı güzel davranışlarda bulunmak elbetteki okulu içersek huzuru güveni güzel duyguları iyimserliği ve ahlaklı birçok duyguyu beraberinde getirebileceğini söyleyebiliriz. Engelli yaşlı hamile zor durumda olan bir insan yardım ettiğimiz zaman elbette ki bizim ihtiyacımız olduğu zaman bile ve yardım edebileceği ve bu yardımları karşılaşabileceğimiz e her zaman söyleyebiliriz ve farkındayız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.