Ders Notları

Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız.

7. Sınıf Türkçe Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mahallede Kardeşlik Var

Yarımlaşma mahalle olma olgusunda büyük bir önem taşır. Toplumda yardımlaşma ilk olarak evlerimizde başlar. Ardından yardımlaşma olguları gelişerek mahalle içerisinde var olan insanlar arasına yayılarak mahalle içerisinde herkes güçlü olur. Mahalle içerisinde var olan iyilik olgusu yardımlaşmayla birlikte çevre mahallelere ve ardından tül ülkeye yayılarak güçlü bir toplumun temelleri atılacaktır. İşte bu şekilde yardımlaşmanın nedenli önemli olduğunu anlayabiliriz.


Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yarımlaşma Kapıları Açar

Yardımlaşma toplum bir arada tutan ve toplumun bir bütün olmasını sağlayan en önemli olgulardan bir tanesidir. Toplum içerisinde var olan insanlar birbirine yardım ederek toplum içerisinde gerekli olan dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamaktadır. Bu yardımlaşma ile birlikte güçlü bir toplumun oluşumuyla birlikte güçlü bir devlette meydana gelmektedir.

Sonuç olarak yardımlaşmayla birlikte güçlü bir toplum, güçlü bir topla birlikte güçlü bir devletin oluşması nedeniyle gelebilecek tehlikelere karşı güçlü bir millet ve devletin oluşumu ancak yardımlaşma ve dayanışmadan geçecektir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yardım etmenin önemi çok büyüktür. Ayrıca yardımlaşmanın ve dayanışmanın mutluluğu paha biçilemez. Sıkıntıda zorlukta ve yardıma muhtaç olan bir insana yardım ettiğimiz zaman insanı da kendimizi de mutlu hissederiz. Toplum içerisinde yardımlaşmaya dayanışma olduğu zaman insanlar birbirlerinin yardımına koştuğu zaman ve birbirine severek yardımda bulunduğu zaman toplumda huzur ve mutluluk artar Ayrıca bereketiyle ve güzelliklerine toplum yaşanılır bir hal alır. Türk toplumu da yardımlaşmaya dayanışmaya ciddi önem verir. Birçok zorunda olayda ve karşılaşmış olduğu zorluklarda yardımlaşmanın en güzel örneklerini vermiştir. Savaş anında doğal afet zamanında ya da herhangi bir zamanda çevremizdeki insanlara yardıma ihtiyacı olduğu zaman koşulsuz bir şekilde koşmak Türk gelenek ve görenek haline gelmiştir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.