Ders Notları

“Yardımsever insan nasıl olmalıdır? Çağımız insanlarının yardımsever olduklarını düşünüyor musunuz?”

6. Sınıf Türkçe “Yardımsever insan nasıl olmalıdır? Çağımız insanlarının yardımsever olduklarını düşünüyor musunuz?” konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yardımsever insanlar karşılık beklemeden kim olursa olsun el uzatarak ihtiyacına, derman olan kişiler olmalıdır. Günümüzde insanların büyük bir bölümü bence yardım sever değildir. Aralarında yardım sever, Allah için büyük cömertlikler yapan güzel ahlaklı ve güzel kalpli insanlar vardır.
Toplumda modernleşme ve yapılaşmayla birlikte artık yardımseverlik bir kenara komşunun derdinin bile bilmeyen, mahallede aç, susuz yatan insanların hallerini bile bilmeyen bir insanlık topluluğu vardır. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yardımsever bir insan çevresindeki insanların ihtiyacı olduğu zaman onlara yardım eder zor durumda olan sıkıntı durumunda olan insanlara her zaman elimden geldiği kadar yardımlarda bulunur yardımsever olmak toplumu ayakta tutar ahlaklı davranışlarımız başında yardımsever olmak gelir insanları birbirine birbirine destek veren yardımseverlik olduğunu görebiliriz.

  2. Merve dedi ki:

    Cömert insan her zaman çevresindeki insanlara yardım eden elindeki imkanlardan paylaşan ve her zaman eli açık olan harcamayı seven ve etrafına destek çıkan ve elindekileri paylaşan kişilere söylenir toplumumuzda birçok insan akrabalarından ve komşularından çok fazla uzak bir yaşam sürdüğü için cömertlik konusunda biraz uzaklaşabilirim der yine de günümüzde yardımı seven ihtiyaç durumunda koşan ve her zaman yardım eden insanlarımız vardır bu insanlar iyilik yapmak ve yardım etmek için daima cömertlik yaparlar.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.