Ders Notları

Yardımseverlik konusunda çevrenizde gözlemlediğiniz, izlediğiniz ya da okuduğunuz bir olayı yazınız.

2. Sınıf Türkçe Yardımseverlik konusunda çevrenizde gözlemlediğiniz, izlediğiniz ya da okuduğunuz bir olayı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yardımseverlik konusunda çevrenizde gözlemlediğiniz, izlediğiniz ya da okuduğunuz bir olayı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgi Bütün Kapıları Açar

Zaman içerisinde iki tane anlaşamayan bir köy varmış. İnsanlar sürekli olarak birbirlerine karşı sorumusz ve acımasız bir şekilde davranmışlar.

Bir gün düşmanlar köye dayanmıştı. Vatanseverlik duygusu bütün her şeyinin önüne geçerek bir arada mücadele etmeye karar verdiler. Bütün sorunları bir köşeye bırakarak bir arada adaletli bir şekilde bir araya geldiler ve mücadele için öz denetim yaparak neler yapmaları gerektiği hakkında fikirler elde etmeye karar verdiler.

Sabır ve yardımseverlik sonucunda düşmanlar kaçarak bu köylerden uzaklaştılar. Köylüler bir arada daha güçlü olduklarını görünce bir arada sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam ettiler.


Yardımseverlik konusunda çevrenizde gözlemlediğiniz, izlediğiniz ya da okuduğunuz bir olayı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yardımseverlik

Çevremizde yardımseverlikle yapılmış olan bir işi Örnek vermek gerekirse okulumuzda düzenlenen kullanma yardım kampanyasında kardeşlerimize gerekli kitapların ve maddi olanaklarının  yardımlarla toplanması ile beraber düzenlemiş olduğumuz etkinlik en güzel örneklerinden bir tanesidir.

Bu etkinlikle beraber köy okullarında okuyan kardeşlerimiz daha iyi bir ortamda eğitim görerek Okul araç ve gereçlerini ağlanması ile beraber gerekli eğitim olanaklarını en iyi şekilde alarak İyi bir öğrenci olması sağlanmakta ve bu da etkin bir vatandaş olmasına neden olmakla beraber devletine milletine ve ailesine yararlı bir biri olacağına inandığımız için yardımseverlikle yapılmış olan en güzel işlerden bir tanesi olarak bu okul kampanyasına örnek olarak verebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yardımseverlik elbetteki bir toplum içerisinde yapılan en güzel davranışlardan biridir. Yardım eden bir insan yardım etmenin duygusunu içerisinde huzur ve mutluluk getirir. Yardımlaşmak yardıma ihtiyacı olan insanların ihtiyaçlarını gidermek elbetteki aramızdaki ilişkilere sevgiyi ve saygıyı düzeltir ve büyütür. Zor durumda kalmış bir yakınımıza yardım ettiğimiz zaman hem onların ihtiyaçları karşılanarak mutlu olur hem de bizim yardımlaşma duygumuzu kendimize ve çevremizdeki insanlara yansıtmış oluruz bir toplumda yardımlaşma birlik ve beraberlik içerisinde yapıldığı zaman elbette ki tüm ihtiyaçlar karşılanır ve insanlar daha huzurlu güvenli ortamlarda yaşarlar.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.