Yaşadığınız şehri yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Yaşadığınız şehri yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Yaşadığınız şehri yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız şehri yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Yaşadığımız şehir Adana Adana gastronominin başkenti olarak bilinmektedir. Adana’da birçok çeşitli kebap türü yemekler ve de mezeler bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Adana Tarihi ile birlikte köklü bir şekildir geçmişi Kilikya isimli Antik Şehri kadar inmektedir. Adana Çukurova’da verimli Topraklar üzerine kurulmuş Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü tarımın ve sanayinin geliştiği bir şehirdir. Ayrıca Adana’ya geldiğiniz zaman Sabancı Camisi Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü tarımın ve sanayinin geliştiği bir şehirdir.

Ayrıca Adana’ya geldiğiniz zaman Sabancı Camisi ve de yanındaki büyük baraj Göleti Adana’yı ortadan ikiye bölmektedir Adana’ya geldiğinizde özellikle baraj yolunu gezmeye ve de güzel ve kaliteli restoranlara gitmenizi tavsiye ederiz.


Yaşadığınız şehri yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Yaşadığım şehri yeterince tanıdığımı düşünüyorum yaşadığım şehir imparatorlukların kuruldu tarihi bir şehirdir. Burası Roma imparatoru tarafından kurulmuş eski ismi Konstantinopolis tır 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilmiştir.

Fatih Sultan Mehmet fethettiğinde bugünkü Ayasofya’yı camiye çevirerek Fetih simgesi haline getirmiştir. Bugünkü Beyoğlu’ndaki Galata semtinde bulunan Galata Kulesi o dönemde Cenevizlilerin bulunduğu kolonide Gözlemevi olarak kullanılmaktaydı. Ayrıca İstanbul’un simgelerinden olan Üsküdar’ın karşısındaki Kız Kulesi de çok eski efsanelere dayanan bir kuledir. Ayrıca İstanbul’un eski Yarımadası üzerinde bulunan Sultanahmet Meydanı İstanbul’un en görkemli meydanlarından bir tanesidir.

Tüm tarihi eserler bu bölgeye yakındır. Boğaz’da bulunan Yalılar Saraylar Osmanlı döneminde yapılmış Güzel mimari eserlerimizdir. Ayrıca boğaz dece İstanbul’u birbirinden ayırmak aynı zamanda Asya’yı ve Avrupa’ya da birbirinden ayırmaktadır. İstanbul Türkiye’nin ekonomisinin yönetildiği başkenttir. Sanayi ekonomi reklam TV Show Dünyası İstanbul’dan yönetilmektedir İstanbul boğaz manzarasıyla camileri ile 7 milyonluk nüfusuyla dünyanın önde gelen metropollerin den bir tanesidir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Yaşadığınız şehri yeterince tanıdığınızı düşünüyor musunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak