Yaşadığınız şehrin kültürel zenginlikleri ekonomik yaşamı nasıl etkiliyor?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Yaşadığınız şehrin kültürel zenginlikleri ekonomik yaşamı nasıl etkiliyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız şehrin kültürel zenginlikleri ekonomik yaşamı nasıl etkiliyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :
Yaşadığımız şehrin kültürel zenginlikleri ekonomik yaşama büyük katkı sağladığını ifade edebiliriz.
yaşadığımız şehrin kültürel zenginlikleri sonucunda çeşitli turistlerin gelmesi ile beraber ekonomik olanaklarının artması çeşitli tanıtımlar ile beraber ülke içerisine döviz girdisinin sağlanması ile beraber hem gelen turistlerden ekonomik kazanç elde edilmekte hem de kültürel hoşgörü sonucunda yeni bir kültür meydana gelmektedir.


Yaşadığınız şehrin kültürel zenginlikleri ekonomik yaşamı nasıl etkiliyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :
Yaşadığımız şehrin kültürel zenginlikleri ülkenin ve yaşadığımız şehrin tanıtımı açısından büyük öneme sahip olan bir değerdir.
Bu kültürel zenginlikler sayesinde gerekli tanıtımların yapılması ile beraber ülke içerisinde ve ülke dışından gelen turistler ile beraber birçok kazanç elde edilebileceğini söyleyebiliriz.
Gelen turistlerle beraber yaşadığımız şehir içerisinde yapılacak olan oteller yiyecek ve içecek sektörleri giyecek sektörleri gibi birçok konuda gelişme sağlanarak hem ülke içerisinde Büyük döviz  girdileri sağlanacak hem de Yaşadığımız şehirde büyük ekonomik kazançlar elde edilecektir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yaşadığınız şehrin kültürel zenginlikleri ekonomik yaşamı nasıl etkiliyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Yaşadığımız bölgede ekonomik gelişmeler ve ekonomi ile beraber sonundan imtihanlar elbetteki araştırma konusuyla  ilgileneceğim iz ve öğreneceğimiz esas bir konudur. Ekonomik faaliyetler elbette ki o bölgede bulunan insanların ihtiyaçlarını karşılama iş imkanı sunmak ülke ekonomisini güçlendirme ve ticaret alanındaki yenilikleri ön ayak olacaktır. Bunun yanı sıra ekonomik alanda üretim alanında yapılan birçok yenilikler ve üretimler insanların genel ihtiyaçlarını karşılamakla beraber dışa dönük olmayı ve dışa ihtiyaç duyulan da önüne geçmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!