Yaşadığınız ya da tanık olduğunuz bir iyilik öyküsünü arkadaşlarınıza anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Yaşadığınız ya da tanık olduğunuz bir iyilik öyküsünü arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız ya da tanık olduğunuz bir iyilik öyküsünü arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Rüzgârlı bir havada çöp kutularının sokağın ortasına geldiği bir zamanda adamın bir tanesi çöp konteynırını kendi olmadı gerektiği yere doğru itti ve böylece karanlıkta insanların ona çarpmasını engelledi. Bu önemli bir iyilik.


Yaşadığınız ya da tanık olduğunuz bir iyilik öyküsünü arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yolda bazı çocukların susamış olan kedileri su ve yiyecek verdiğini gördüm. Böylece kediler sudan içiyor ve vermiş oldukları yemeklerden yiyorlardı. Gerçekten güzel bir iyilik.

Bir başka öykü;

yağmurun çok yağdığı bir zamanda motor süren bir adam yere düştü ve polislerimiz onu oradan kaldırarak motorunu tekrar çalıştırıp yola gitmesine yardımcı oldular. Gerçekten emniyet görevlilerimiz her zaman halka bu şekilde yardımcı olmuş ,bizi gururlandıran insanlardır.

Bir başka öykü;

Bir gün bir çikolatayı çok sevmeme rağmen arkadaşımın canı çektiği için ona da ikram ettim.  Böylece ikimizde yemiş olduk ve ikimizde mutlu olduk.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yaşadığınız ya da tanık olduğunuz bir iyilik öyküsünü arkadaşlarınıza anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Yaşadığımız toplumda komşuluk ilişkileri akraba ilişkileri oldukça güçlüdür. Zor duruma düştüm bir zaman sevdiklerimiz veya tanımadığımız insanlar bir de yardımımıza koşabilir. Örneğin doğal afetlerde maddi sıkıntılar da evimizin yapması ya da sağlık sorunu da karşılaşmamız elbetteki çevremizdeki insanların yardımıyla maddi manevi destekleriyle ulaşabileceğimiz bir çok konuyu meydana getirir. Örneğin 1 komşumuzun herhangi bir şeye ihtiyacın olduğu zaman öncelikle bunu belirlemeli elimizden geldiğince yardım etmeliyiz. Aynı şekilde çevremizde görmüş olduğumuz engelli ve yaşlı insanlar yardım etmeliyiz çevremizde eğer varsa yetim öksüz çocuklara ver zaman elimizden geldiği kadar yardımlarda bulunarak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelmeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!