Ders Notları

Yaşadığınız yerde oynanan halk oyunları ile yukarıda anlatılan halk oyunları arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Yaşadığınız yerde oynanan halk oyunları ile yukarıda anlatılan halk oyunları arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Yaşadığınız yerde oynanan halk oyunları ile yukarıda anlatılan halk oyunları arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yaşadığım yerle oynanan halk oyunları ile yukarıda anlatılan halk oyunları arasında enstrümanlar, geleneksel kıyafetler olmazsa benzerlik kadın erkek karışık oynandığı içinse zeybekten daha farklıdır.


“Yaşadığınız yerde oynanan halk oyunları ile yukarıda anlatılan halk oyunları arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yaşadığım yerde birçok oynanan halk oyunu vardır.

Yukarıdaki halk oyunlarında olduğu gibi belirli yöresel kıyafetler giyilir ve belirli ritmik hareketler yapılır. Belirli müzikler ve çalgı aletleri çalınarak dans edilir. Bu arada olan en belirgin özelliktir.

Aradaki farklılık ise çalgı aletlerinin başka olması ve giyilen yöresel kıyafetlerin farklı olmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yukarıda belirtildiği gibi yöremizde farklı olarak oynanan oyunlarda benzer ve farklılık özellikleri öğrenerek 5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabımızda öğretmenimizin vermiş olduğu araştırma ödevini güzel bir şekilde tamamladım araştırma ödevimdeki tüm bilgileri ve cevapları her zaman Forum sayfa sitesinin vermiş olduğu güzel bilgi ve cevaplarla tamamlıyorum buradaki bilgi ve cevapları çok güzel sizler de başarılı bir öğrenci olmak istiyorsanız ve ödevlerinizi hemen yapmak istiyorsanız yukarıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.