Ders Notları

Yaşadığınız yerin nüfusunu artırmak için eğitim ve kültür alanlarında hangi faaliyetler yapılmasını önerirsiniz?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Yaşadığınız yerin nüfusunu artırmak için eğitim ve kültür alanlarında hangi faaliyetler yapılmasını önerirsiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Yaşadığınız yerin nüfusunu artırmak için eğitim ve kültür alanlarında hangi faaliyetler yapılmasını önerirsiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yaşadığımız yerin nüfusunu arttırmak için eğitim ve kültür alanlarında çeşitli okullar eğitim veren kurslar, ücreti az veya ücretsiz olan sanat atölyeleri açmalıyız.


“Yaşadığınız yerin nüfusunu artırmak için eğitim ve kültür alanlarında hangi faaliyetler yapılmasını önerirsiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bir yerin nüfusu birçok nedene bağlı azalıp artmaktadır. Nüfusu belirleyen faktörlerden bir tanesi de eğitim ve kültür alanındaki faaliyetlerdir.

İnsanların göç sebeplerinden bir tanesi de eğitimdir. Lise ancak genellikle üniversite okumak için insanlar hiç tanımadıkları şehirlere giderek orada bir süre kalır uygun bir iş bulurlarsa da orada yaşamaya devam etmek isteyebilirler.

Eğitimin yaşadığımız yerin nüfusunu artırmak için nasıl bir katkı sağladığını bu şekilde görmüş oluyoruz. Yaşadığımız yerin nüfusunu arttırmak için eğitim ve kültürel alanlarında çeşitli okulların, kursların, eğitim kültür ve sanat kurslarının uygun veya ücretsiz bir fiyatı açılması devletin bu konuda teşviki faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.