Ders Notları

Yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik veya doğal güzellikleri araştırınız. Bunlarla ilgili bir tanıtım konuşması hazırlayınız.

3. Sınıf Türkçe Yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik veya doğal güzellikleri araştırınız. Bunlarla ilgili bir tanıtım konuşması hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik veya doğal güzellikleri araştırınız. Bunlarla ilgili bir tanıtım konuşması hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşadığımız yerde bir çok tarihi, turistik ve doğal güzellikler vardı. 7 tepe üzerine kurulu olan İstanbul’da her güzellikten söz etmek mümkündür.

Tarihi olarak Ayasofiya, Galata Kulesi, Kız kulesi gibi bir çok tarihi güzellik günümüzde bir çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Doğal güzellikleri olarak  BALLIKAYALAR TABİAT PARKI, KİLİMLİ PARKURU, KULİNDAĞ DAĞ EVİ , GÖZDAĞ KORUSU ve NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ gibi güzellikleriyle insanları büyülemektedir.

Bizlerinde bu cennet şehri korumamız ve sürekli olarak gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir.


Yaşadığınız yöredeki tarihî, turistik veya doğal güzellikleri araştırınız. Bunlarla ilgili bir tanıtım konuşması hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ankara ilimiz tarihi, turistik ve doğal güzellikleriyle bir cennet olarak ifade edebiliriz. Ankara’nın önemli olmasının temelinde Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir’in burada yer alması örnek olarak gösterebiliriz.

Ankara’da Ankara Tuluntaş Mağarası, Ankara Bizans Dönemi Mağaraları, Ankara Kızılcahamam Kaplıcası, Ankara Soğuksu Milli Parkı ve Ankara Elmadağ Kayak Merkezi gibi  tarihi ve doğal güzellikleriyle insanları büyülemeye devam etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ülkemizin her yöresinde ve her bölgesi’nde tarihi ve doğal güzellikler vardır. Ülkemizin birçok yerinde eskiden kalmış atalarımızın ve yaşamış olan medeniyetlerin bırakmış olduğu tarihi eserler günümüzde de korunmaktadır. Ayrıca ülkemizin yedi bölgesi de farklı doğal güzellikleri ve iklime sahip bir yapısi vardır. Ülkemizin 3 tarafı denizlerle kaplı olması hem turistlerin ilgisini çekmektedir hem de ayrıca bir doğal güzellik örneğidir.

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.