Ders Notları

Yayla hayatının, insanların sosyal hayatlarında bir kısıtlama yaptığını düşünüyor musunuz? Niçin?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Yayla hayatının, insanların sosyal hayatlarında bir kısıtlama yaptığını düşünüyor musunuz? Niçin? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Yayla hayatının, insanların sosyal hayatlarında bir kısıtlama yaptığını düşünüyor musunuz? Niçin?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yayla hayatının, insanların sosyal hayatlarında bir kısıtlama yaptığını düşünüyorum. Çünkü insanlar arkadaşlarından, akrabalarından ve eğitim görüyorlarsa eğitimlerinden belirli sürelerle de olsa geri kalmaktadırlar.


“Yayla hayatının, insanların sosyal hayatlarında bir kısıtlama yaptığını düşünüyor musunuz? Niçin?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yayla hayatı yarı veya kısmi bir göçebelik de olsa hayatı kısıtladığını düşünmekteyim.

İnsanların belirli zamanlar içerisinde belirli yerlerden göç etmek zorunda kalması mecburi Bir göç yaşıyor olması eğitim alıyorsa eğitim hayatında veya sevdiklerinden zorunlu bir ayrılığa sebep olduğu için sosyal hayatı etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bence bu zorunlu göç sebebiyle insanlar insanların sosyal hayatı kısıtlanmaktadır.

Diğer bir açıdan bakarsak ise insanlar orada farklı insanlar tanıyor ve doğa ile iç içe olma imkanı elde ettikleri için farklı bir birikime sahip olduklarını düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.