Ders Notları

Yaz aylarında serinlemek amacı ile, otomobillerin klimaları açıldığında camların kapatılması ile ne amaçlanmaktadır?

6. Sınıf Fen Bilimleri Yaz aylarında serinlemek amacı ile, otomobillerin klimaları açıldığında camların kapatılması ile ne amaçlanmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaz aylarında serinlemek amacı ile, otomobillerin klimaları açıldığında camların kapatılması ile ne amaçlanmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İçeride var olan soğuk havanın muhafazasını sağlamak içindir.


Yaz aylarında serinlemek amacı ile, otomobillerin klimaları açıldığında camların kapatılması ile ne amaçlanmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yaz aylarında serinlemek amacı ile, otomobillerin klimaları açıldığında camların kapatılması ile soğuk havanın içeride kalması amaçlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yazın otomobillerde evlerde klimalarının açılması elbette ki sıcak havayı senin havaya çevirmek amacıyla yapılmıştır. Otomobillerde açılan klimalar içeriği senin ettiğin zaman otomobillerin camını kapatırız. Kapanan camlar elbette ki içeride bulunan serinliği korur. Camları açarak otomobili sevdiğimize ve klimayı açtığımızda yeterli şekilde serinleye.eyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.