Ders Notları

Yediğimiz besinlerin vücudumuzdaki öncelikli görevleri neler olabilir? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Yediğimiz besinlerin vücudumuzdaki öncelikli görevleri neler olabilir? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yediğimiz besinlerin vücudumuzdaki öncelikli görevleri neler olabilir? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yediğimiz besinlerin vücudumuzdaki öncelikli görevleri arasında ihtiyacı olan enerjiyi sağlama, vücut sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlama, vücut dengesini düzenleme gibi görevleri vardır.


Yediğimiz besinlerin vücudumuzdaki öncelikli görevleri neler olabilir? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yediğimiz besinlerin vücudumuzdaki öncelikli görevleri şunlardır ;

  1. Vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlar.
  2. Vücut içerisinde var olan sistemi düzenler.
  3. Vücudumuzun sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlar.
  4. Vücudun tehlikelere karşı korunmasını sağlar.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yediğimiz ve sinir öncelikle vücudumuzda yaşamsal fonksiyonları mızı geliştirmemize ve enerjiye sahip olmamıza Ayrıca yaşamımızı sürdürmemize yardımcı olur. Vücudumuza aldığımız besinlerin sahip oldukları vitamin açısından vücudumuz gelişir büyür ve gerekli organlarının sağlığı korunarak vücutta bulunan sistemler ve kan yapısı korunur. Öncelikle dengeli ve düzenli beslenmek vücudumuza aldığımız besinlerin sağlıklı yapıda olması ve vitamin açısından yüksek olması bizleri sağlıklı birey yapar.

  2. Merve dedi ki:

    Yediğimiz besinler öncelikle vücudumuzda yaşamsal fonksiyonları mızı geliştirmemize ve enerjiye sahip olmamıza Ayrıca yaşamımızı sürdürmemize yardımcı olur. Vücudumuza aldığımız besinlerin sahip oldukları vitamin açısından vücudumuz gelişir büyür ve gerekli organlarının sağlığı korunarak vücutta bulunan sistemler ve kan yapısı korunur. Öncelikle dengeli ve düzenli beslenmek vücudumuza aldığımız besinlerin sağlıklı yapıda olması ve vitamin açısından yüksek olması bizleri sağlıklı birey yapar.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.