Yediğimiz yiyecekler, kullandığımız eşyalar sizce hangi malzemelerden üretilmektedir? | Forum Sayfa Cevapları

Yediğimiz yiyecekler, kullandığımız eşyalar sizce hangi malzemelerden üretilmektedir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Yediğimiz yiyecekler, kullandığımız eşyalar sizce hangi malzemelerden üretilmektedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yediğimiz yiyecekler, kullandığımız eşyalar sizce hangi malzemelerden üretilmektedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Yediğimiz yiyecekler meyveler sebzeler hayvansal besin dediğimiz balık yumurta yoğurt süt peynir et kullandığımız eşyalar ise tahta Demir ve plastikten üretilmektedir.


Yediğimiz yiyecekler, kullandığımız eşyalar sizce hangi malzemelerden üretilmektedir?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yediğimiz yiyecekler dünya üzerinde bulunan bitkiler ve hayvanlardan üretilmektedir bitkiler meyveler sebzeler. hayvanlardan üretilenler ise yoğurt peynir süt  inek ve keçiden üretilirken. et koyun keçi inek den üretilmektedir.

Kullandığımız eşyalar ise doğada bulunan ağaçlardan  kereste tahta dan demir ve plastik den oluşmaktadır. Bunlar sandalye masa kapı dolap koltuk olarak örnek olarak verilebilir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Yediğimiz yiyecekler, kullandığımız eşyalar sizce hangi malzemelerden üretilmektedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Tüketmekte olduğumuz birçok ürün farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Örneğin günlük hayatımızın olmazsa olmazı meyve ve sebzeler çiftçilerin ürettiği ve severek yediğimiz besinler arasında yer alıyor. Ayrıca günlük hayatımızda kullandığımız deterjanlar temizlik ilaçları sanayi alanında geliştirilmiş ve temizlik amacıyla kullanılan plastik ürünler içermektedir. Yoğurt süt ayran tereyağı yumurta gibi birçok ürünler Ayrıca kırmızı et ve tavuk eti gibi birçok temel ihtiyaçlar hayvanlardan ve hayvanların sütünden elde ediyoruz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak