Ders Notları

Yemekten sonra nasıl dua edilebileceğini düşününüz ve defterinize bir yemek duası örneği yazınız.

5. Sınıf Din Kültürü Yemekten sonra nasıl dua edilebileceğini düşününüz ve defterinize bir yemek duası örneği yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yemekten sonra bir inanan olarak Yüce Allah Celle celale onun bizlere vermiş olduğu nimetlere şükretmeli ve bizlere bu güzellikleri bahçeden yüce Allah’a şükrümüzü den sonra soframıza gelen yiyeceklere bizlere ulaşmasını sağlayan insanlara da şükretmeliyiz.
Böylelikle hem Yüce Allah Celle celalühü şükretmiş hem de emeği geçen tüm kardeşlerimize de dua etmiş olacağız.
Duanın örneğini gelecek olursak Allah’ım soframa vermiş olduğun nimetler için sana şükürler olsun ve bu nimetlerin biz kullarına ulaşmasını sağlayan kişilere de şükürler olsun. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yemekten sonra Allahu teala’ya yönelerek Allah daha da bize vermiş olduğu nimetlerden dolayı şükür duası edebiliriz sofraya öncelikle Bismillahirrahmanirrahim de oturmalıyız yemeğimizi bitirdikten sonra Allahu Teala de vermiş olduğu bize nimetlerden ve şükrümüzü arttırmak sağlıklı olduğumuzu belirtmek amacıyla hamd olsun deriz Allahu Teala bazen duada edebiliriz yemeğimizi bitirdikten sonra ellerimizi açarak Allahu Teala bu nimetleri ne kadar güzel verdiklerini ve bu nimetlerin bizim için ne kadar güzel kıldığını için dua edebilir ve Şükrü edebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.