Yeni yaşam alanları keşfetmek amacıyla Mars'a yolculuk ile ilgili bir hikâye yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Yeni yaşam alanları keşfetmek amacıyla Mars’a yolculuk ile ilgili bir hikâye yazınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Yeni yaşam alanları keşfetmek amacıyla Mars’a yolculuk ile ilgili bir hikâye yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yeni yaşam alanları keşfetmek amacıyla Mars’a yolculuk ile ilgili bir hikâye yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

İnsanoğlu her zaman uzayda bir hayat olduğu moduyla aya şimdide Mars’a keşifler düzenlemektedir.

Mars’ta insana benzeyen figürler su kalıntıları aramak için Mars’a insanlı uçuş planlanmakta burada bulacakları buluşlarla Belki de Mars’ta hayat olduğunu ispat edecekler. Belki de gelecek yüzyıllarda Mars’ta koloniler kurulacak Mars’a geziler düzenlenecek.


Yeni yaşam alanları keşfetmek amacıyla Mars’a yolculuk ile ilgili bir hikâye yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

İnsanoğlu ilk önce yeni yaşam alanları bulabilmek için Aya Yolculuk yaptılar ayda yaşam belirtileri aradılar ayın kurak yer çekimsiz meteor yağmurlarına maruz kalan üzerinde umduklarını bulamadılar. Aradan 30-40 yıl geçti Teknoloji ilerledi.

Bugün Yazsınlar dünyamıza en çok benzeyen bu Kızıl gezegen Mars’a yeni bir hayat kurmak için araştırma yapmak için insansız robotlarını gönderdiler. İnsanoğlu Mars yüzeyinden heykele benzeyen figürler su kalıntıları ve Dere yatakları buldular. Bu insanlık için yeni bir yaşam alanı oluşturmak adına iyi bir alım bence önümüzdeki yıllarda Bir uzay mekiği planlayıp Mars’a gidecekler.

Belki de buradan göremediğimiz Mars’ın yüzeyinde yaşam belirtilerini bulacaklar Mars’ta hayat olduğunu bulurlarsa koloni kurmak için ilk insanları Mars’a götürüp buradan insanların ilk kolonisine kuracaklar bakalım gelecekte bizi neler bekliyor.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Yeni yaşam alanları keşfetmek amacıyla Mars’a yolculuk ile ilgili bir hikâye yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak