Ders Notları

Yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik hâle gelmesi sizce neden önemlidir?

8. Sınıf Türkçe Yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik hâle gelmesi sizce neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik hâle gelmesi sizce neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik hâle gelmesi ; doğaya verilen zararın azaltılması, sürekli bir enerji kaynağı elde etmesi, ekonomik olarak bağımlılığın azaltılması açısında yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik hâle gelmesi büyük bir önem taşımaktadır.


Yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik hâle gelmesi sizce neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik hâle gelmesinin önemi şunlardır ;

  1. Ülkenin enerji bağımlılığının ortadan kaldırlması,
  2. Doğaya verilen zararın azaltılması,
  3. Çevrenin temiz olmasının sağlanması,
  4. Sürekli bir enerji kaynağının elde edilmesi,
  5. Temiz bir enerji  elde edilmesi

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yenilenebilir enerji kaynaklarını olması çok enerji kaynağının doğaya zarar vermeden tekrar insanlara kazandırılması bendeki ekonomisi hem de çevre temizliği için oldukça önemlidir. Yenilenebilir enerji birçok alanda o kullandığı zaman enerji tasarrufu sağlanır. Ayrıca enerji kaynaklarının korunması için değil yenilenebilir enerji gerekli olduğu bilinir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.