Yerli malı denince aklınıza neler geliyor? | Forum Sayfa Cevapları

Yerli malı denince aklınıza neler geliyor?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Yerli malı denince aklınıza neler geliyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yerli malı denince aklınıza neler geliyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Yerli malı denince aklımıza, yerli malı ürünleri kullanma alışkanlığı, kazandırmayı amaçlayan ülje ekonomisini güçlendirmenin önemini anlatan tutumlu olmayı öğreten, birlik beraberlik duygularını pekiştirme anlamına gelir.


Yerli malı denince aklınıza neler geliyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Ülke sınırları içerisinde üretilen her şey yerli malıdır. Fındıktan, çaya, zeytine, elmaya, ipe, kumaşlara, havlulara, cam ürünlere yani aklımıza gelen ülkemiz içerisinde üretilen, tüm ürünler yerli malıdır. Teknolojik ürünlerden birçok yerli marka ürünlerimiz günümüz de bulunmaktadır. Böylece bu markalar ülke ekonomisine katkıda bulunurlar. Böylece ülke ekonomisine katkıda bulunmuş oluruz.

Artık ülkemizde yerli ürünler artmaya başlamıştır. Önceki yıllarda sebze ve meyve üretimi yapan Türkiye her geçen gün kendi yerli sermayesiyle teknolojik ürünler ve cihazlar üretmeye başlamıştır. Bizde yerli malı kullanmalı vede o malları kullanmaya teşvik etmeliyiz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Yerli malı denince aklınıza neler geliyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Yerli malı denince aklımıza kendi ürettiğimiz ve kendi ülkemizde yetişen ürünleri tüketmekten öncelik vermemiz ve bunları satın almamız gelmektedir. Buraya her sene okulumuzda yerli malını kutlarız yerli malını kutladığımız zaman ülkemizde yetişen ülkemizde üretilen birçok ürünü tüketmemiz gerektiğini ve bu ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu açıklamalı bir şekilde öğreniriz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak