Yetkiniz olsaydı ülke genelinde depremle ilgili hangi önlemleri alırdınız? | Forum Sayfa Cevapları

Yetkiniz olsaydı ülke genelinde depremle ilgili hangi önlemleri alırdınız?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Yetkiniz olsaydı ülke genelinde depremle ilgili hangi önlemleri alırdınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yetkiniz olsaydı ülke genelinde depremle ilgili hangi önlemleri alırdınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap Yetkiniz olsaydı ülke genelinde depremle ilgili olarak ilk olarak insanlara bilgiler verir ve onların depremin zararlarına karşı önlemleri almaları gerektiği hakkında bilgiler verirdim.

Ayrıca Depreme dayanıklı evlerin yapılması için yaptırımlar yapar ve insanları bu yönde teşvik ederek yasal düzenlemeler yaparak depreme dayanıklı evlerin yapılmasını sağlardım.


Yetkiniz olsaydı ülke genelinde depremle ilgili hangi önlemleri alırdınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yetkili birisi olsaydım ülke genelinde depremle ilgili olarak ilk olarak Depreme dayanıklı olmayan evlerin geri dönüşüm çerçevesinde yıkılmasını ve kentsel dönüşümle beraber daha sağlam Depreme dayanıklı yapıların olmasını sağlardım.

Ayrıca yetkilerini kullanarak Depreme dayanıklı olan evlerin yapılmasını ve Depreme dayanıklı Olan Var olan son sistem ülkeye getirerek yapılan binaların Depreme dayanıklı hale getirilmesini anayasal olarak sağlardım.

Depremle ilgili bilgilendirme Platformu kurar insanlara deprem öncesinde ve deprem sonrasında Nasıl davranması gerektiği hakkında bilgili insanlar tarafından bilgi verilmesini sağlardım.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Yetkiniz olsaydı ülke genelinde depremle ilgili hangi önlemleri alırdınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!