Ders Notları

Yiyecek ve içeceklerinizi nereden satın alıyorsunuz? Bunları satın alırken nelere dikkat ediyorsunuz?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yiyecek ve içeceklerinizi nereden satın alıyorsunuz? Bunları satın alırken nelere dikkat ediyorsunuz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Yiyecek ve içeceklerinizi nereden satın alıyorsunuz? Bunları satın alırken nelere dikkat ediyorsunuz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yiyecek ve içecekleri mi okul kantinlerinden veya market fırın gibi yerlerden alıyorum. Bunları alırken belirli yerlerden almaya temiz olmasına, son kullanım tarihine ve temiz içerikli olmasına dikkat ediyorum.


“Yiyecek ve içeceklerinizi nereden satın alıyorsunuz? Bunları satın alırken nelere dikkat ediyorsunuz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yiyecek ve içeceklerimi okul kantinlerinden veya bilmiş olan marketlerden almaya özen gösteriyorum.

Herhangi bir yerden aldığım zaman ise malzemenin kaliteli olmasına ve bilinmiş marka olmasına dikkat ediyorum.

Çok fazla abur cubur tüketmemeye ve sağlıklı şeyleri tercih etmeye dikkat ediyorum.

Abur cubur alırken bile çok fazla zararlı içerikli olan şeylerden uzak duruyor ve daha hafif şeyleri tercih ediyorum.

Alışveriş yaptığım yerlerden bir tanesi de fırınlardır. Fırınların temiz olmasına ve ailemin hakkında temiz ve kaliteli dediği yerlerden yiyeceklerimi almaya özen gösteriyorum.

Böylelikle dışarıdan almış olduğum ürünleri seçiyor ve daha sağlıklı oluyorum.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 3 sınıf hayat bilgisi ders kitabında yer alan bilgi ve cevaplara baktığımız zaman almış olduğumuz yiyeceklerin ve içecekleri nereden alması gerektiğini dikkatli bir şekilde gözlemlememiz gerekir örneğin satın almış olduğunuz çiçeklerin son kullanma tarihine bakarız TSE damgasının olup olmadığına dikkat ederiz bunun yanı sıra ambalajların yırtık patlamış veya şişkin olmamasına dikkat etmeliyiz açıkta ve bilinmedik yerlerde satılmış olan yiyecekleri ve içecekleri asla tercih etmemeliyiz her zaman sağlığımız için uygun olan alanlarda temiz olan yerlerde ihtiyaçlarımızı almalı ve bu şekilde beslenmemizi sağlamalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.