Ders Notları

Yiyeceklerinizin boşa gitmemesi ve ekmeğinizin israf olmaması için neler yapıyorsunuz? Anlatınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Yiyeceklerinizin boşa gitmemesi ve ekmeğinizin israf olmaması için neler yapıyorsunuz? Anlatınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yiyeceklerimizi mi boşa gitmemesi ve ekmeğimizin israf olmaması için ihtiyacımız kadar olan yiyecekleri tüketmeye özen gösteriyorum.
Ayrıca yiyeceklerinizin boşa gitmemesi ve ekmeğin israf olmaması için fazla yiyeceklerimiz olduğu zaman sıcak sıcak komşunuza ve akrabalarımıza götürür bu sayede akraba bağımızı ve dostluk bağımızı güçlendiririz. Başka bir örnek vermek gerekirse ekmeklerin bayatlamaması ve israf olmaması için çeşitli tatlılar yapma imkanımız da vardır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yiyeceklerimizin israf olmaması için öncelikle yiyebileceğimiz kadar yemeği pişirmeliyiz yemeğimiz kaldığı zaman diğer gün de tüketmeye Özen göstermeliyiz ekmeğimizin etraf olmaması için bize ne kadar yatacak ekmeği almalı veya ekmeğimize skatrizan tatlılar da çorbalarda veya kurutarak çeşitli bir şekilde değerlendirebiliriz ekmek ve yemek israfından kaçınmak aile bütçesine çevremizin temiz olmasına ve doğal kaynakları ve besinlerin tüketilmesi ve sağlıklı bir şekilde kalması için gerekli olan tedbirlerden birkaç tanesidir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.